Partnerzy serwisu:

Trzy Vectrony dla PKP Cargo z zezwoleniami UTK

Jakub Dybalski 14.08.2017 5,1k

Trzy Vectrony dla PKP Cargo z zezwoleniami UTK
fot. PKP Cargo
Urząd Transportu Kolejowego wydał zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji na terenie Polski dla trzech kolejnych lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron zakupionych przez PKP CARGO. Dokumenty Zarządowi PKP Cargo przekazał Krzysztof Celiński, szef pionu mobility w Siemens Sp. z o.o. Łącznie PKP Cargo będzie dysponowało już piętnastoma takimi lokomotywami.
– Eksploatowane przez nas lokomotywy Siemens Vectron są w pełni wykorzystane w ruchu transgranicznym. Pozwalają nam samodzielnie prowadzić składy z Polski do kilku krajów Unii Europejskiej bez konieczności wymiany środka trakcyjnego na granicy. Optymalizuje to czas przewozu oraz podnosi poziom obsługi klienta – powiedział prezes Zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski.

PKP Cargo kupiły w sumie 15 lokomotyw Siemens Vectron. Pierwsze 12 trafiło do Polski pod koniec ubiegłego roku. Brakujące trzy lokomotywy trafiły tu wiosną.

PKP Cargo jest obecnie zadowolone z eksploatacji Vectronów. Są wykorzystywane z powodzeniem i z pełną sprawnością w przewozach intermodalnych. Przewoźnik nie odnotowuje żadnych problemów w zakresie ich awaryjności. W spółce zaznaczają, że co kwartał są sporządzane raporty dotyczące defektów taborowych. i nie odnotowano do dzisiaj usterek wspomnianych lokomotyw.

Spośród 15 nowych lokomotyw, osiem jest przystosowanych do eksploatacji w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Kolejne cztery są przystosowane do obsługi na terenie Polski i Niemiec. Ostatnie trzy lokomotywy, dopuszczone właśnie do eksploatacji na terenie Polski, są przewidziane do działania w Polsce, w Niemczech i w Holandii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony