Partnerzy serwisu:

Trzy Vectrony dla AWT

inf. pras. 28.03.2019 2,5k

Trzy Vectrony dla AWT
Fot. PKP Cargo
Advanced World Transport (AWT), spółka z Grupy PKP Cargo podpisała umowę na dzierżawę trzech lokomotyw wielosystemowych Siemens Vectron A17. Wydzierżawione lokomotywy zostaną przekazane AWT w połowie bieżącego roku – podało w komunikacie PKP Cargo.
Grupa AWT obsługuje obecnie osiem lokomotyw wielosystemowych, które są używane głównie w przewozach międzynarodowych. Są to trzy lokomotywy Siemens ES64U4, trzy Siemens ES64F4 i dwie Bombardier Traxx F140MS. Jednocześnie Grupa AWT dla "uzyskania efektu synergii" wykorzystuje także lokomotywy wielosystemowe PKP Cargo.

Nowe lokomotywy Vectron A17 są zaprojektowane dla transportu towarowego, mają moc 6,4 MW i maksymalną prędkość 160 km / h. Będą dopuszczone do eksploatacji w Czechach, na Słowacji, w Polsce, Austrii, Niemczech, na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. – Poprzez przejęcie nowych Vectronów, wdrażamy długoterminową strategię Grupy PKP Cargo, aby stać się numerem jeden w towarowym transporcie kolejowym w krajach Trójmorza. Nowe maszyny wykorzystamy przede wszystkim w korytarzu Północ-Południe, na którym chcemy się skoncentrować w przyszłości. Jednocześnie, dzięki zaawansowanej technologii, możemy zapewnić naszym klientom jeszcze szybsze i bardziej kompleksowe usługi – powiedział Maciej Walczyk, prezes zarządu AWT cytowany w komunikacie.

We wrześniu 2015 roku PKP Cargo kupiło 15 lokomotyw MS Vectron z prawem zakupu pięciu kolejnych maszyn. W styczniu tego roku firma zdecydowała się skorzystać z tej rozszerzonej opcji i już w połowie 2019 roku flota PKP Cargo powiększy się o pierwsze z pięciu lokomotyw wielosystemowych. – Modernizacja floty Grupy AWT jest istotną częścią naszej strategii. Dzięki nowym lokomotywom zwiększamy konkurencyjność i elastycznie reagujemy na potrzeby rynku i klientów – dodał prezes Maciej Walczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony