Partnerzy serwisu:

Trzy Pendolino wyłączone – co z montażem internetu?

Martyn Janduła 08.05.2017 610

Trzy Pendolino wyłączone  – co z montażem internetu?
Pendolino w KatowicachFot. Mateusz Lewandowski, SM42.pl
Wraca sprawa internetu w Pendolino. Poseł Adam Abramowicz pyta w interpelacji, kiedy pasażerowie będą mogli normalnie skorzystać z bezprzewodowej sieci na pokładzie oraz wykonać połączenie telefoniczne. Resort infrastruktury zapewnia, że pomimo obecnych trudności, internet się pojawi.
Pendolino nazywane jest flagowym pociągiem PKP Intercity. To właśnie ich wprowadzanie przyniosło w spółce nową klasę pociągów – Express IntercityPremium. Niestety, wraz ze wzrostem standardu, zabrakło – choć zdawałoby się to czymś oczywistym – bezprzewodowego dostępu do sieci.

– Pasażerowie, korzystając z tak nowoczesnego środka transportu, traktują dostęp do internetu jako coś oczywistego, tymczasem w Pendolino nie tylko brakuje bezprzewodowego internetu, ale także jest problem z wykonywaniem połączeń telefonicznych – zauważa poseł Adam Abramowicz. Zwrócił się on do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o wyjaśnienie w sprawie Wi-Fi na pokładach Pendolino. Kluczowe jest pytanie o to, czy deklaracja spółki, że internet pojawi się w okolicach lata przy okazji napraw okresowych, jest nadal aktualna.

Jak wyjaśnia Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w ministerstwie, spółka podjęła działania zmierzające do optymalizacji czasu jego realizacji w "możliwie najkrótszym terminie", który zostanie określony po zakończeniu prac technicznych związanych z przygotowaniem stosownej dokumentacji technicznej.

– PKP Intercity boryka się z problemem ograniczonej dostępności taboru ED250 Pendolino, tym samym potencjalnych problemów operacyjnych związanych z koniecznością wyłączenia z obiegu składu na czas instalacji usługi Wi-Fi – wyjaśnia. Dodaje, że na tę chwilę dwa składy są wyłączone w związku z kolizjami, natomiast trzeci skład przechodzi testy homologacyjne na terenie Niemiec (film z przejazdu można zobaczyć tutaj).

Dłuższa naprawa czeka skład, który uczestniczył w wypadku pod Ozimkiem, gdzie doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym z naczepą na przejeździe kolejowo-drogowym. Szczegółowo pisaliśmy o tym tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony