Partnerzy serwisu:

Trzy osoby zatrzymane podczas próby kradzieży torów

Jakub Madrjas 30.04.2020 293

Trzy osoby zatrzymane podczas próby kradzieży torów
Zdjęcie ilustracyjneFot. archiuwum
Policjanci z Pniew oraz z Dusznik zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży elementów torowiska wartych ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zapobiegli przestępstwu. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia - informuje policja.
Policjanci z pniewskiego komisariatu otrzymali zawiadomienie dotyczące usiłowania kradzieży. Z ustaleń wynikało, iż nieznani sprawcy przygotowali do kradzieży szyny z nieczynnego torowiska w okolicy miejscowości Chełmno oraz Jakubowo. Sprawcy poprzecinali już tory, jednak nie zabrali ich od razu ze sobą. Najwyraźniej czekali na dogodny moment. Przygotowane do kradzieży szyny warte były ponad 10 tysięcy złotych.

W trakcie pełnionej służby, policjanci obserwowali więc wskazane miejsce, aby złodzieje nie zdołali z niego zabrać przygotowanego łupu. W dniu 21 kwietnia br. około godziny 11.30, na polnej drodze, niedaleko wskazanego miejsca, policjanci zauważyli zaparkowanego niebieskiego busa. W trakcie obserwacji, funkcjonariusze zauważyli, trzech mężczyzn. Jeden z nich obserwował okolicę, pozostała dwójka szła w stronę torów kolejowych. Gdy mężczyźni dostrzegli funkcjonariuszy, rozdzielili się i do kradzieży nie doszło. Dwóch próbowało odjechać z miejsca samochodem, natomiast jeden wyruszył w drogę pieszo.

To, że dzięki pracy policjantów do kradzieży nie doszło, nie oznacza, że mężczyźni tak poprostu mogli odejść lub odjechać z miejsa. Usiłowanie kradzieży również jest karalne. Cała trójka została więc zatrzymana. Okazało się, iż byli to mężczyźni w wieku 34, 30 oraz 35 lat. Mężczyźni byli mieszkańcami województwa lubuskiego, województwa zachodnio-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Jeden z mężczyzn był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. Policjanci znaleźli przy nich i zabezpieczyli przyrządy służące do odkręcania torów.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Sprawa jest wyjaśniana w ramach prowadzonego postępowania. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony