Partnerzy serwisu:

Trzeci dwunapędowy Impuls na Pomorzu. Prezentacja pod latarnią w Kołobrzegu

inf. pras. oprac ms. 11.07.2021 5,3k

Trzeci dwunapędowy Impuls na Pomorzu. Prezentacja pod latarnią w Kołobrzegu
Graf. Newag.
Trzeci zamówiony przez urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego dwunapędowy, trójczłonowy Impuls 2, w specjalnym błękitnym malowaniu, za kilka dni rozpocznie kursy po Pomorzu Zachodnim.
Urząd marszałkowski zaprasza na prezentację pojazdu, która będzie miała miejsce 14. lipca w Kołobrzegu. Pachnący nowością hybrydowy zespół trakcyjny przed godziną 11 ma dotrzeć pod Kołobrzeską latarnię morską. Tam planowany jest krótki briefing prasowy, a około godziny 11.30 rozpocznie się impreza w kolejowo-marynistycznym klimacie. W programie (do godz. 14) atrakcje dla dzieci, fotobudka, konkursy, upominki, zabawa przy muzyce. Będzie nawet okazja, by spotkać pirata.

Pociągi z hybrydowym napędem zakupione przez Województwo Zachodniopomorskie to nowość na polskich torach. Na razie kursują tylko na trasie Szczecin – Kołobrzeg, ale będą obsługiwać również inne połączenia (m.in. do Szczecinka), gdzie część linii jest niezelektryfikowana. Podwójny napęd to duże ułatwienie w organizacji przewozów kolejowych. Bardzo ważne są również korzyści dla środowiska. Hybrydy kursują tam, gdzie dotychczas wysyłano pojazdy spalinowe.

– Możliwość zmiany źródła zasilania oznacza oszczędność paliwa, ograniczenie emisji spalin. Dzięki realizowanym od lat inwestycjom Pomorze Zachodnie ma najnowocześniejszy w Polsce tabor do obsługi połączeń regionalnych – tłumaczy marszałek Olgierd Geblewicz.

Po ubiegłorocznym zakupie dwóch pociągów hybrydowych zarząd województwa zdecydował o zamówieniu jeszcze pięciu takich pojazdów za łącznie 100 mln zł netto. Dostawy zaplanowano etapami. „Morski” to trzecia hybryda dla Pomorza Zachodniego. Czwarta również już jest gotowa i wkrótce zostanie włączona do eksploatacji.

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w ostatnich 10 latach wydało łącznie ponad 1 mld zł brutto. Zakupy w znacznej części zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony