Partnerzy serwisu:

Trzebinia - Krzeszowice dla Torpolu z Budimeksem

Jakub Madrjas 04.08.2017 4,2k

Trzebinia - Krzeszowice dla Torpolu z Budimeksem
Fot. Torpol
Dobra wiadomość dla linii Kraków - Katowice. PLK wreszcie udało się rozstrzygnąć ogłoszony prawie dwa lata temu przetarg na modernizację odcinka torów między Krzeszowicami a Trzebinią. 
We wrześniu 2015 roku PKP PLK ogłosiła rozpisanie przetargu na modernizację torów pomiędzy Krakowem a Katowicami. Obejmuje on odcinek 17,5 km dwutorowej linii kolejowej pomiędzy Trzebinią a Krzeszowicami w województwie małopolskim (od km 29,110 do km 46,700 linii nr 133).

Trwające półtora roku postępowanie jeszcze wydłużyły odwołania, które wniosły trzy konsorcja: Torpolu i Budimeksu; ZUE i Strabagu oraz OHL ZS i Elektrizace zeleznic Praha. Odwołania okazały się zasadne, bo PLK niesłusznie wykluczyła te podmioty z przetargu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak okazało się w połowie lipca, dwa pierwsze wymienione konsorcja złożyły jedyne ważne oferty w postępowaniu. Konsorcjum Torpolu i Budimeksu zaproponowało za realizację 734,7 mln zł brutto, a konsorcjum ZUE i Strabagu 846,9 mln zł brutto. Kosztorys kształtował się na poziomie 953,6 mln złotych. 

Jak poinformował w raporcie giełdowym Torpol, oferta tej spółki jako lidera konsorcjum z Budimeksem została zatwierdzona jako zwycięska przez PKP PLK. Decydowało kryterium ceny (80%), czasu realizacji (10%) oraz okresu gwarancji (10%). Zaproponowany czas realizacji to 27 miesięcy od daty podpisania umowy. 

W kwietniu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział podpisanie umowy z wykonawcą tego odcinka we wrześniu 2017 roku. Po wyborze najkorzystniejszej oferty jest to możliwe, choć najpierw trzeba zaczekać na ewentualną kolejną turę odwołań.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony