Partnerzy serwisu:

Trwają rozmowy o Bilkom 2 z przewoźnikami. Na razie tylko państwowymi

Jakub Madrjas 25.07.2017 2,9k

Trwają rozmowy o Bilkom 2 z przewoźnikami. Na razie tylko państwowymi
Link PolRegio z wieczornym składem relacji Krzyż Wielkopolski - Piła Główna - Chojnice, wyjeżdża z Piły i pokonuje most nad Gwdą.fot. Mateusz Kaczmarek, SM42.pl
Na początku miesiąca informowaliśmy o testach nowej platformy sprzedaży biletów Bilkom 2, którą rozwija PKP Informatyka. W dalszym ciągu trwają rozmowy z przewoźnikami na temat sprzedaży biletów poprzez nowe rozwiązanie.
Nowe rozwiązanie ma umożliwić zakup biletu łączonego różnych przewoźników w jednej transakcji z uwzględnieniem różnych opcji podróży. Pozwoli też np. sprawdzić opóźnienia pociągów na trasie. Więcej na temat Bilkom 2 piszemy tutaj.

Prezes PKP Informatyka Tomasz Miszczuk poinformował, że harmonogram prac związanych z implementacją i komercyjnym uruchomieniem platformy jest tworzony i realizowany wspólnie z przewoźnikami biorącymi udział w projekcie – PKP Intercity, Przewozami Regionalnymi, PKP SKM w Trójmieście. Dlatego harmonogram w dużej mierze jest uzależniony od ich możliwości technicznych i terminów udostępniania niezbędnych danych.

Trwają negocjacje z państwowymi przewoźnikami

O trwające rozmowy w sprawie Bilkom 2 zapytaliśmy przewoźników. Rzecznik PKP SKM Trójmiasto Marcin Głuszek poinformował „RK”, że na początku lipca spółka podpisała z PKP Informatyka list intencyjny, w którym „strony wyraziły wolę podjęcia i rozwijania współpracy w sferze sprzedaży biletów i usług kolejowych za pośrednictwem profesjonalnych systemów informatycznych”. Jak jednak zaznacza, PKP SKM nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie sprzedawać bilety za pośrednictwem platformy Bilkom 2.

Zainteresowanie uruchomieniem aplikacji Bilkom 2 deklarują Przewozy Regionalne (PolRegio). – Prowadzimy już rozmowy z PKP Informatyką na temat współpracy w tym obszarze. Termin udostępnienia aplikacji klientom kolei ustali spółka PKP Informatyka – informuje główny specjalista ds. PR w PR Michał Stilger.

Jedynie PKP Intercity już w tej chwili deklaruje jednocześnie, że planuje wprowadzenie sprzedaży biletów za pośrednictwem systemu Bilkom 2, choć rozmowy w tej sprawie z PKP Informatyka nadal trwają. – Omawianie zagadnień związanych z technicznymi rozwiązaniami jest zawsze poprzedzone rozmowami handlowymi i ustaleniami dotyczącymi warunków sprzedaży oraz wzajemnej współpracy – tłumaczy p.o. rzeczniczka prasowa PKP Intercity Marta Ziemska.

Z samorządowymi jeszcze nie

Na razie o Bilkomie 2 nie rozmawiają z PKP Informatyką najwięksi przewoźnicy samorządowi. – Dotychczas nie przedstawiono nam propozycji nawiązania współpracy w tym zakresie. Niemniej jednak jako spółka pozostajemy otwarci na rozmowy dot. projektów, które przysłużą się pasażerom – mówi rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Jak informuje z kolei Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich, ten największy samorządowy przewoźnik nie prowadzi rozmów z PKP Informatyką i nie planuje sprzedaży za pośrednictwem Bilkomu 2.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony