Partnerzy serwisu:

Trwają prace nad własnym syntezatorem mowy PKP PLK

Jakub Madrjas 18.11.2019 272

Trwają prace nad własnym syntezatorem mowy PKP PLK
Fot. Bartosz Dziubecki, SM42.pl
Trwają prace nad syntezatorem mowy „Text to Speech” dla PKP PLK. Nowy system dla zapowiedzi głosowych ma być gotowy w ciągu dwóch lat.
W czerwcu ubiegłego roku PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły postępowanie na nowy system komunikatów głosowych. Obecnie nie jest on jednolity; na części stacji zapowiedzi czytają ludzie, na części – syntezatory mowy. Teraz zapowiedzi mają być spójne dzięki użyciu własnego syntezatora mowy.

Jak informowaliśmy na początku roku, wybór wykonawcy przeciągnął się o kilka miesięcy (złożona została tylko jedna oferta i mieściła się w kosztorysie). Jak informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK, ostatecznie umowę na dostawę systemu podpisano 28 czerwca 2019 roku. Wykonawcą jest Acapela Group Babel Technologies, która otrzyma za realizację 2 932 798 zł netto.

Jak informuje Magdalena Janus, w tej chwili trwają prace nad przygotowaniem dedykowanych, zsyntetyzowanych głosów na potrzeby PKP Polskich Linii Kolejowych w czterech językach – polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. – Dedykowane rozwiązanie znajdzie zastosowanie w zapowiedziach głosowych informacji pasażerskiej, zgodnie z wytycznymi – informuje. Termin zakończenia umowy zaplanowany jest w 2021 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony