Partnerzy serwisu:

Trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące pociągu Chełm – Kowel

Michał Szymajda 15.05.2017 84

Trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące pociągu Chełm – Kowel
zdjęcie ilustracyjneFot. Michał Szymajda, RK
Ukraińcy i Polacy wspólnie pracują nad rozkładem jazdy nowego pociągu, który wkrótce połączy Chełm z Kowlem. Ma ruszyć w połowie czerwca.
Uruchomienie połączenia zbiegnie się z odejściem od konieczności posiadania krótkoterminowych wiz dla Ukraińców.

– W tej chwili uzgadniamy już detale rozkładu jazdy pociągu. Chodzi o to, by zapewnić bezproblemowe przesiadki na inne pociągi. Wstępnie chcemy, by pociąg skomunikowany był z pociągiem Czerniowce – Kowel i Odessa – Kowel. Wracając z Chełma będziemy tak budować rozkład, by możliwa była przesiada na pociągi Kowel – Kijów i podmiejskiej pociągi odjeżdżające z Kowla wieczorem – powiedział Iwan Hrunyk, dyrektor regionalnego oddziału Lwowskiej Kolei.

– Po za tym rozmawiamy intensywnie ze strażą graniczną obu państw po to, aby maksymalnie uprościć i przyspieszyć odprawę pasażerów – dodał Hrunyk dodając, że standard docelowy kontroli ma być podobny jak w pociągu Kijów – Lwów – Przemyśl, czyli odbywać ma się podczas jazdy składu. Przy okazji Ukrzalyznycia pochwaliła się wynikami przewozowymi dla pociągu Kijów – Lwów – Przemyśl. Dotąd pojechało nim 40340 do Polski i 25225 na Ukrainę.

Wiadomo już, że do uruchomienia połączenia wykorzystane zostaną spalinowe zespoły trakcyjne, które UZ kupiły od bydgoskiej Pesy przed kilkoma laty.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony