Partnerzy serwisu:

Inwestycje w przejazdy kolejowo-drogowe na Podkarpaciu w trakcie realizacji

inf. pras. 19.11.2018 4

Inwestycje w przejazdy kolejowo-drogowe na Podkarpaciu w trakcie realizacji
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej i Lubaczowie kierowcy płynniej przejeżdżają przez tory. Na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu PKP Polskie Linie Kolejowe podnoszą poziom bezpieczeństwa.
Tylko w ramach ogólnopolskiego programu poprawy bezpieczeństwa, PLK na Podkarpaciu zmodernizują 13 przejazdów kolejowo-drogowych. Prace już trwają na czterech. W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej (na trasie Lublin – Przeworsk) i Lubaczowie (na trasie Munina – Hrebenne) wymienione zostały już tory i jezdnia, co zapewnia płynny i bezpieczniejszy przejazd samochodów. Dla pieszych zbudowano chodniki. W Lubaczowie będą wymienione urządzenia sygnalizacyjne, rogatki i oświetlenie. Na przejeździe w pobliżu przystanku Gniewczyna zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia: sygnalizatory i rogatki zamykające ruch aut i pieszych na czas przejazdu pociągu.

W listopadzie rozpoczęły się prace na przejeździe w Zagórzu (linia Nowy Zagórz – Łupków). W tym miesiącu roboty będą także na kolejnych skrzyżowaniach w regionie: w Strzyżowie (linia Rzeszów Główny – Jasło) i Besku (trasa Stróże – Krościenko).

Wartość prac na 13 przejazdach w województwie podkarpackim to ok. 14 mln zł netto. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji.

PLK zwiększają bezpieczeństwo pasażerów pociągów i użytkowników dróg w całej Polsce m.in. w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa”. Całkowita wartość projektu to ponad 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 194 mln zł netto.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony