Partnerzy serwisu:

Trwają duże prace torowe w Małopolsce. Autobusy za pociągi na wielu trasach

Jakub Madrjas 09.08.2022 2,6k

Trwają duże prace torowe w Małopolsce. Autobusy za pociągi na wielu trasach
zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Od 4 września wejdzie w życie kolejna zmiana rozkładu jazdy. W Małopolsce przewoźnicy szykują się do uruchomienia komunikacji zastępczej z powodu licznych remontów na torach. 
Kolejny cykl zmian w rozkładzie jazdy będzie obowiązywać do 5 listopada. Jak podkreśla Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, rozkład jazdy pociągów uwzględnia modernizacje linii, stacji, przystanków w całym kraju. – Współpraca zarządcy infrastruktury, przewoźników i wykonawców pozwala na optymalne wykorzystanie sieci kolejowej i uzyskanych efektów prac oraz kontynuowanie inwestycji – zapewniła. W Małopolsce realizowane będą prace m.in. na liniach: nr 98 Chabówka – Sucha Beskidzka i nr 99 Chabówka – Zakopane, na linii nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Bielsko-Biała, na linii nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dzedzice oraz na linii średnicowej E30 Kraków Główny – Towarowy – Rudzice.

Na niektórych trasach, ze względu na szeroki zakres robót, wprowadzana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Jak informuje przedstawicielka spółki, na jednotorowych liniach nr 98 Sucha Beskidzka – Chabówka oraz linii nr 99 Chabówka – Zakopane, od września realizowany będzie kolejny etap inwestycji. Zastępcza komunikacja autobusowa przewidziana jest na odc. Sucha Beskidzka – Zakopane dla pociągów Polregio. Na odc. Kraków Główny – Zakopane dla poc. IC.

W terminie od 17 września do 21 grudnia 2022 r. na szlaku Sucha Beskidzka – Lachowice będą zmiany w organizacji ruchu ze względu na przebudowę obiektu inżynieryjnego oraz przejazdu kolejowo-drogowego na stacji Sucha Beskidzka. Zastępcza komunikacja autobusowa zostanie wprowadzona na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec dla pociągów Polregio.

W związku z realizowaną budową łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej i włączeniem toru łącznicowego do linii nr 97, zastępcza komunikacja planowana jest od 15 sierpnia do 4 września br. na odcinku Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, a od 5 września do 16.09. 2022 r., ZKA będzie na odcinku Leńcze – Wadowice – Leńcze.

– Kontynuowane są również inwestycje na linii średnicowej w Krakowie oraz na trasie nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice. W związku z pracami i mniejszą przepustowością w trakcie robót planowana jest zastępcza komunikacja autobusowa – informuje Dorota Szalacha.

Zmiany w organizacji ruchu i zastępcza komunikacja autobusowa w kolejnym cyklu rozkładu jazdy, obowiązującego od 4 września do 5.11.2022 r., planowane są również na linii nr 96 Tarnów – Muszyna. Są one związane są z pracami remontowanymi na odcinkach : Kłokowa – Stróże, Tarnów Filia – Kłokowa, Nowy Sącz Biegonice – Muszyna. –Remont obejmuje wymianę szyn i podkładów oraz naprawę obiektów inżynieryjnych mostów, przepustów oraz przejazdu kolejowo-drogowego. Prace pozwalają utrzymać sprawność połączeń i bezpieczeństwo na kolejowej trasie – informuje przedstawicielka PKP PLK.

Kolejne zmiany rozkładu jazdy nastąpią w listopadzie, a od grudnia tradycyjnie wejdzie w życie nowy rozkład jazdy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony