Partnerzy serwisu:

Trwa remont torów na odcinku Kutno – Płock

Michał Szymajda 20.05.2019 18

Trwa remont torów na odcinku Kutno – Płock
Fot. PKP PLK
Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły remont torów na odcinku Gostynin – Łąck w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 33 Kutno – Brodnica. Po zakończeniu prac na torach czas przejazdu pociągów pasażerskich skróci się o 10 minut. Szybciej dotrą też pociągi do płockiej rafinerii.
– Po zakończeniu robót mieszkańcy Płocka, Łącka, Gostynina zyskają lepsze połączenie z Kutnem i magistralą łączącą Poznań z Warszawą oraz linią w kierunku Łodzi. Efektem prac za 15 mln zł będzie podniesienie prędkości pociągów z 60 km/h do 100 km/h – napisał Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Na 10-kilometrowym odcinku Gostynin – Łąck wymienione zostaną szyny i podkłady oraz oczyszczony tłuczeń. Wzmocniona zostanie konstrukcja 12 przepustów i mostów. Przywrócone zostaną pierwotne parametry sieci trakcyjnej, zostanie ona też wyregulowana. Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym przyniesie wymiana nawierzchni drogowej na 7 przejazdach kolejowo-drogowych w Gostyninie, Legardzie, Wyrobkach Gostynińskich, Rogożewie, Emilianowie i Łącku (dwóch).

Na odcinku Kutno – Płock – Sierpc w maju wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, która będzie kursować do 23 czerwca.

Na linii 33 prace były prowadzone także w 2018 roku. Wtedy wykonano prace o wartości 21,6 mln zł ze środków własnych spółki (obecne są warte 36,6 mln zł). Inwestycja objęła wówczas dwa odcinki: Strzelce Kujawskie – Sierakówek oraz Sierakówek – Gostynin. W ramach prac wymieniono blisko 15 km torów, co pozwoliło podnieść prędkość na tych odcinkach do 100 km/h. Wyremontowano już także 750-metrowy mostu kolejowego w Płocku, wzmocniono też konstrukcję 20-metrowego mostu kolejowego w Gostyninie nad rzeką Osetnicą. Ponadto, zmodernizowano 5 obiektów inżynieryjnych, w tym 2 mosty i 3 przepusty. Dzięki wymianie nawierzchni na 8 przejazdach kolejowo-drogowych wzrosło bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony