Partnerzy serwisu:

Trwa przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych na Śląsku

inf. pras., oprac. ms 25.11.2018 1,7k

Trwa przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych na Śląsku
Fot. PKP PLK
PKP Polskie Linie Kolejowe podnoszą poziom bezpieczeństwa na 9 przejazdach kolejowo-drogowych w woj. śląskim. W Krzepicach są już nowe tory, jezdnia i urządzenia. Postępują prace m.in. w Jaworznie i Cieszynie. Na Śląsku inwestycja przejazdowa ma wartość ponad 12 mln zł. Jest realizowana w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego za ok. 256 mln zł, współfinansowanego z środków UE.
W województwie śląskim zmodernizowanych zostanie 9 przejazdów kolejowo-drogowych za 12 mln zł. Już zwiększył się poziom bezpieczeństwa na przejeździe w Krzepicach (linia Herby Nowe – Oleśnica), gdzie wymieniono tor i jezdnię, co kierowcom zapewnia płynny przejazd. Stare urządzenia sygnalizacji przejazdowej zastąpiono nowymi. Jest także nowe oświetlenie i monitoring.

W Wilkowicach (trasa kolejowa Katowice – Zwardoń), Jaworznie (linia Sosnowiec Maczki – Długoszyn) i Lublińcu (linia Droniowiczki – Jawornica) kierowcy przejeżdżają po zmodernizowanej drodze przez tory. Dla pieszych w Wilkowicach wybudowano nowe chodniki. Kolejnym etapem prac będzie wymiana urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Na przejazdach w Lublińcu i Jaworznie poziom bezpieczeństwa podniesie zabudowa dodatkowych urządzeń. Roboty torowe trwają w Cieszynie. Przejazd zostanie zabezpieczony rogatkami i sygnalizacją. Poza nową jezdnią wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa. Na wszystkich skrzyżowaniach zamontowane zostanie funkcjonalne oświetlenie i monitoring.

Prace na przejazdach zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy pociągów i nie powodują zmian w podróżach. W przyszłym roku zmodernizowane zostaną kolejne przejazdy w: Lublińcu (linia Paczyna – Lubliniec), Zabrzu Makoszowach, Rybniku Niedobczycach oraz Radostowicach (na linii Pszczyna – Rybnik).

Wykonawcą prac w woj. śląskim są konsorcja firm: Bombardier Transportation (ZWUS) Polska i Roman Sabat, Biuro Wdrożeniowo-Projektowe SABEL oraz KZN Rail i Wadoma. Wartość prac w regionie to 12,4 mln zł netto.

Polskie Linie Kolejowe zwiększają poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. To nie tylko projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa” o wartości ponad 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wynosi prawie 194 mln zł netto. PLK budują także bezkolizyjne skrzyżowania i modernizuje przejazdy w ramach wielu projektów inwestycyjnych. Szkoleni są także dróżnicy oraz wyposażani w dodatkowe urządzenia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony