Partnerzy serwisu:

Trwa przebudowa pierwszych ED74 [zdjęcia]

Michał Szymajda 07.10.2020 23,1k

arrow
arrow
Trwa przebudowa pierwszych ED74 [zdjęcia]
Fot. ZNTK Mińsk Mazowiecki
Trwa przebudowa pierwszych ED74 [zdjęcia]
Trwa przebudowa pierwszych ED74 [zdjęcia]
Prace przy modernizacji zespołów trakcyjnych ED74 już trwają. PKP Intercity podpisało umowę na ich kompleksową przebudowę w czerwcu 2019.
Z prośbą o przedstawienie postępów prac przy przebudowie 14 zespołów trakcyjnych ED74 zwróciliśmy się do Pesy. Producent przekazał nam informacje prosto z hal ZNTK Mińsk Mazowiecki. Jak się okazuje, na terenie zakładów ZNTK Mińsk Mazowiecki, znajdują się cztery pojazdy ED74, a prace modernizacyjne trwają na dwóch pojazdach.

– Na pojeździe ED74-003 zakończono etap modernizacji konstrukcji pudła wliczając w to demontaż, śrutowanie, prace spawalnicze, klejenie poszycia oraz malowanie. Dodatkowo wykonano prace wewnątrz wagonów polegające na zabezpieczeniu konstrukcji, wygłuszeniu poszycia i montażu nowej podłogi. Zmodernizowano również wózki. Obecnie trwają pracę związane z układaniem instalacji elektrycznej oraz zabudową wnętrza wagonów. Pojazd po wykonanej modernizacji zostanie poddany badaniom i procesowi homologacji – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” Jacek Grabarczyk, dyrektor marketingu ZNTK Mińsk Maz.

Niestety ze względu na sytuację związaną z COVID 19 nie wszystkie dostawy materiałów ZNTK otrzymuje według zaplanowanych harmonogramów.

– To może mieć wpływ na terminy realizacji napraw dwóch pierwszych zespołów trakcyjnych. Cały czas monitorujemy rynek dostawców i modyfikujemy nasze plany produkcyjne, aby zmniejszyć potencjalne ryzyko opóźnień – dodał Grabarczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony