Partnerzy serwisu:

Trwa nabór na wiceprezesów UTK. Znamy kandydatów

Martyn Janduła 11.07.2017 3,2k

Trwa nabór na wiceprezesów UTK. Znamy kandydatów
fot. utk.gov.pl
Trwa nabór na dwa stanowiska wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Komisja Konkursowa ogłosiła już dwie kandydatury w związku ze stanowiskiem wiceprezesa ds. regulacji rynku kolejowego oraz ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Kandydatury trafią teraz do oceny prezesa UTK, a następnie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie zatwierdzić je musi jeszcze premier Beata Szydło.
Komisja Konkursowa wskazała dwie kandydatury na dwa wysokie stanowiska w Urzędzie Transportu Kolejowego. Wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego miałby zostać Radosław Pacewicz, zaś Wiceprezesem Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego Kamil Wilde. Kandydatury trafią teraz do Prezesa UTK Ignacego Góry, który podejmie następnie decyzję w sprawie powołania kandydatów, która to trafi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ostateczna decyzja należy do premier Beaty Szydło.

Radosław Pacewicz od początku kariery zawodowej związany jest z regulacją rynków. W 2011 r. rozpoczął pracę w Urzędzie Transportu Kolejowego, zaś później objął stanowisko Dyrektora Departamentu Regulacji Rynku Kolejowego, odpowiadając za realizację zadań w zakresie prowadzenia postępowań regulacyjnych, postępowań w sprawie niedyskryminacji w dostępie do infrastruktury, zatwierdzania stawek jednostkowych opłat za dostęp i korzystanie z infrastruktury kolejowej oraz rozpatrywania wniosków o udzielenie, zawieszenie, zmianę licencji przewoźnika kolejowego. 30 października 2015 r. został powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego Urzędu Transportu Kolejowego.

Kamil Wilde jest obecnie zastępcą dyrektora Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Do zadań na stanowisku Wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego ds. techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego należeć będzie nadzór nad podmiotami, których działalność ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego i bezpieczeństwo eksploatacji kolei, nadzór nad rozwiązaniami technicznymi, które mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego i bezpieczeństwo systemu kolei oraz nadzór nad przestrzeganiem praw pasażerów w transporcie kolejowym.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony