Partnerzy serwisu:

Trwa konkurs "Polskie Nagrody Kolejowe"

Michał Szymajda 25.04.2019 5

Trwa konkurs "Polskie Nagrody Kolejowe"
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
Z inicjatywy Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, Polskich Kolei Państwowych, PKP Polskich Linii Kolejowych, Izby Gospodarczej Transportu Lądowego i związku pracodawców Railway Business Forum oraz pod patronatem Ministra Infrastruktury ruszył kilkanaście dni temu nowy projekt, którego celem ma być promocja polskiej kolei.
– Cieszę się, że udało się nam wspólnie przygotować kolejne wydarzenie, które może budować pozytywny przekaz o kolei w Polsce. Decydenci, przewoźnicy, zarządcy infrastruktury i nieruchomości, przedstawiciele biznesu działający w branży kolejowej – musimy nie tylko współpracować, ale także przekonywać o ważnej roli kolejnictwa w systemie zrównoważonego transportu. Niezwykle ważne jest też komunikowanie postępów programów inwestycyjnych realizowanych na niespotykaną dotychczas skalę – skomentował przedsięwzięcie konkursowe Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA.

– Działania prezesa UTK to nie tylko czynności o charakterze prawny i nadzorczym. Stoimy na straży bezpieczeństwo na kolei, promujemy kulturę bezpieczeństwa, ale i samą kolej jako doskonały środek transportu. Dlatego zdecydowaliśmy się na współorganizację konkursu „Polskie Nagrody Kolejowe – jednego z wielu działań popularyzujących kolej jako nowoczesny i przyjazny środek transportu – stwierdził dr inż. Ignacy Góra, prezes UTK.

Przy wyborze laureatów kapituła konkursowa będzie kierować się przed wszystkim kryterium szczególnych osiągnięć dla rozwoju kolejnictwa w dziedzinach biznesu, innowacji, rozwiązań organizacyjnych i bezpieczeństwa. Wśród szczegółowych osiągnięć regulamin konkursu wymienia m.in. wyjątkowo korzystne lub tworzące perspektywę rozwoju wyniki organizacyjne i ekonomiczne prowadzonej działalności gospodarczej na rynku kolejowym; wyjątkowe osiągnięcia we wprowadzaniu nowych technologii, nowoczesnych wyrobów i urządzeń; wybitne osiągnięcia w dziedzinie promocji kolei a także działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu kolejowego; wyjątkowe zaangażowanie w pracy na stanowiskach związanych z ruchem kolejowym, bezpieczeństwem przewozów, działania na rzecz zapobiegania zdarzeniom kolejowym lub minimalizujące szkody związane ze zdarzeniem.– Z perspektywy PKP Polskich Linii Kolejowych zakres bieżących działań, największe w historii inwestycje oraz akcje na rzecz bezpiecznej i nowoczesnej kolei to obszar, który integruje zaangażowanie wielu organizacji i osób. Warto docenić te wysiłki i szerzej zaprezentować osiągnięcia. Inicjatywa "Polskie Nagrody Kolejowe" jest bez wątpienia ważna i korzystna dla branży i społeczeństwa – zaznaczył Ireneusz Merchel prezes PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

– Integracja wszystkich środowisk związanych z koleją jest niezbędna. Mamy wspólny interes jakim jest wzmacnianie kolejnictwa w konkurencji międzygałęziowej transportu. "Twarde" działania typu legislacyjnego i organizacyjnego muszą być uzupełniane o "miekkie" przedsięwzięcia, takie jak nasza najnowsza, wspólna inicjatywa konkursu " Polskie Nagrody Kolejowe" – powiedziała Marita Szustak, prezes IGTL

– Wierzymy w kolej - to hasło, które jest z RBF od początku istnienia związku. Oczywiście sama wiara nie wystarczy. RBF angażuje się w wiele przedsięwzięć o charakterze informacyjno-promocyjnym dla kolejnictwa. Od dłuższego czasu staramy się zachęcać wszystkich do wspólnego działania w tym zakresie i przykładem sukcesu takich starań jest właśnie konkurs Polskie Nagrody Kolejowe – mówi przewodniczący RBF Adrian Furgalski.

Zgłoszenia kandydatów do nagrody można nadsyłać elektronicznie wykorzystując formularz dostępny TUTAJ oraz na stronach organizatorów konkursu do dnia 8 maja 2019 r.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony