Partnerzy serwisu:

Trwa konkurs "Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie"

informacja prasowa ASTE 26.05.2021 302

Trwa konkurs "Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie"
fot. ASTE
Trwa konkurs "Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie". Zgłoszenia można przesyłać do 20 sierpnia 2021 roku na AsteSpolecznie.pl. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO2021.
Społeczna odpowiedzialność biznesu (SOB) to odpowiedzialność przedsiębiorstwa za wpływ na środowisko naturalne, społeczeństwo w tym rozwój pracowników poprzez podejmowanie właściwych decyzji i działań. To przejrzyste i etyczne prowadzenie działalności uwzględniające oczekiwania i rozwój różnych grup interesariuszy. SOB to jednocześnie przestrzeganie praw człowieka, działanie zgodnie z prawem i międzynarodowymi normami zachowania.

Celem konkursu „Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie” organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego oraz firmę ASTE we współpracy z Międzynarodowymi Targami Gdańskimi (Targami TRAKO) jest promocja idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz firm, które tą ideę wcielają w życie. 

Zgłoszenia można przesyłać do 20 sierpnia 2021 roku na AsteSpolecznie.pl. 

SZKOLENIE 

Partner konkursu - firma CSRinfo - zaprasza na szkolenie online nt. CSR/zrównoważonego rozwoju dla firm z branży kolejowej, podczas którego poruszone zostaną tematy:
najlepsze praktyki w zarządzaniu i raportowaniu odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu oraz CSR w „Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW 2021", przegląd nadchodzących zmian w regulacjach UE oraz seans Q&A.  Szkolenie odbędzie się 18 czerwca 2021, zapisywać się można pod linkiem: https://csrinfodlaaste.gr8.com/.

LAUREACI Z 2019 ROKU

Ostatnia edycja konkursu odbyła się w 2019 roku, kiedy jury konkursu "Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie" w składzie:
Dorota Daszkowska-Kosewska, dyrektor Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO
Karolina Hendler-Michalak, dyrektor Stowarzyszenia na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS)
Dorota Markiewicz, dyrektor Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei
Tomasz Smorgowicz, dyrektor Studio 102 oraz prezes Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA

na posiedzeniu w dniu 13 września 2019 zdecydowało się przyznać dwie równorzędne nagrody:

Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA - nagroda za ciągły rozwój w kategorii CSR, za szczególnym uwzględnieniem oddziaływania na środowisko naturalne
PKP Energetyka SA - nagroda za dojrzałe podejście strategiczne do CSR oraz innowacyjne i autorskie projekty dobrych praktyk

Jury przyznało także wyróżnienia następującym przedsiębiorstwom (alfabetycznie):
DB Cargo 
Koleje Wielkopolskie 
Newag 
Siemens Mobility

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony