Partnerzy serwisu:

Trwa dostawa pierwszych nowych wagonów dla Kolei Ukraińskich

Michał Szymajda 16.08.2021 7,1k

arrow
arrow
Trwa dostawa pierwszych nowych wagonów dla Kolei Ukraińskich
Nowy wagon w trakcie produkcji Fot. KBWZ
Trwa dostawa pierwszych nowych wagonów dla Kolei Ukraińskich
Trwa dostawa pierwszych nowych wagonów dla Kolei Ukraińskich
W ciągu najbliższych dni Koleje Ukraińskie otrzymają pierwsze 2 nowe wagony pasażerskie z partii liczącej sto pojazdów, które łącznie zostaną dostarczone do operatora. Produkuje je miejscowa Kriukiwska Fabryka Wagonów.
Kontrakt dla miejscowego producenta opiewa na budowę stu wagonów, chociaż pierwotnie mówiło się o dostawie do 85 wagonów. Pierwotnie zorganizowany przetarg nie znalazł szczęśliwego końca i zadanie, po negocjacjach, po prostu przekazano KWBZ, tłumacząc, że tylko ten producent jest w stanie zbudować pierwsze wagony do końca bieżącego roku.

Pierwsze dwa wagony mają być przekazane UZ do 24 sierpnia a do ruchu wejdą we wrześniu. Prezentowane będą 27 sierpnia na wystawie taboru na głównym Dworcu Kijowa. W 2021 roku zbudowanych ma być jeszcze 10 kolejnych pojazdów, a realizacja całego zadania zakończy się w 2022. W lipcu Ukrzaliznycia przekazała KWBZ zaliczkę w wysokości 30% kontraktu, którego wartość, to w przeliczeniu na polską walutę, pół miliarda złotych.

W związku z kontraktem Koleje Ukraińskie otrzymają 51 wagonów „kupe”, czyli przedziałowych z czterema łóżkami, 12 wagonów płackartnych z miejscami do leżenia, 20 wagonów „kupe” z możliwością przewozu osób na wózkach inwalidzkich i 17 wagonów „kupe” ze specjalnym przedziałem dla kierownika pociągu i obsługi. Wagony będą klimatyzowane, monitorowane, wyposażone w system informacji pasażerskiej i gniazdka do ładowania. Ich pudła posadowione będą na nowych, cichych wózkach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony