Partnerzy serwisu:

Trudna sytuacja taborowa na Dolnym Śląsku. Polregio przygotowuje Feniksy

Jakub Madrjas 29.06.2022 7,2k

Trudna sytuacja taborowa na Dolnym Śląsku. Polregio przygotowuje Feniksy
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Nie tylko samorządowy przewoźnik województwa dolnośląskiego cierpi na braki taborowe. Do obsługi rozkładu jazdy sześciu jednostek brakuje również w miejscowym zakładzie Polregio. PR chce poprawić sytuację wprowadzeniem zmodernizowanych jednostek EN57 Feniks.
Problemy z podróżami pociągami Polregio opisują "Rynkwoi Kolejowemu" pasażerowie. Przede wszystkim chodzi o odcinek Wrocław - Oleśnica, gdzie część pociągów została odwołana bez żadnej komunikacji zastępczej. Dlaczego? - Z uwagi na trudną sytuację taborową zakładu zmuszeni jesteśmy do odwołań niektórych pociągów - tłumaczy rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Polregio Andrzej Piech potwierdzając, że na odcinku Wrocław - Oleśnica pasażerowie muszą czekać na kolejny kurs. - Na odcinku Oleśnica-Ostrów Wlkp.- Oleśnica uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza - dodaje.

Jak informuje zespół prasowy Polregio, na sytuację taborową składają się usterki, awarie i planowe remonty. - W tej chwili do sprawnej realizacji rozkładu jazdy brakuje nam 6 pojazdów. Przygotowujemy obecnie sześć zmodernizowanych ezetów typu EN57 Feniks, które zasilą tabor województwa - informuje biuro prasowe. Trwają już zapoznania z taborem maszynistów i kierowników pociągów, i według planów przewoźnika najpóźniej od 15 lipca sytuacja powinna się poprawić.

Pasażerowie kolei na Dolnym Śląsku mogą mówić o ogromnych pechu, bo podobnej liczby jednostek do realizacji rozkładu jazdy wciąż Kolejom Dolnośląskim. O tej sytuacji pisaliśmy dokładnie tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony