Partnerzy serwisu:

Trójsystemowe Regiolisy z Alstomu wjadą na nową transgraniczną linię

Michał Szymajda 10.09.2019 2,5k

Pierwszy z siedemnastu zamówionych przez SNCF trójsystemowych, czteroczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych rozpoczął kursowanie z pasażerami na linii Léman Express.
Nowe pociągi Léman Express korzystać będą z „mieszanej” sieci kolejowej o różnych napięciach. Kolej regionalna spinać będzie nowy tunel kolejowy pod Genewą, który połączy dwie ważne stacje w mieście:  Cornavin i Eaux Vives. Później nowa linia będzie prowadzić poza granice Szwajcarii do stacji Annemasse zlokalizowanej we Francji. Dotąd szwajcarska sieć kolejowa w Genewie nie miała połączenia z koleją Górnej Sabaudii we Francji, która przebiega równolegle do granicy, po stronie francuskiej.

Kursujące od 4 września nowe ezt z Alstomu na razie, do czasu otwarcia nowej linii w grudniu 2019, kursują po francuskiej stronie łącząc miasto Annemasse do Evian-les-Bains, wzdłuż Jeziora Genewskiego. Po włączeniu nowej linii do sieci kolejowej Regiolisy, których właścicielem jest francuski państwowy operator SNCF, będą kursować w całym regionie i zapewniać obsługę 45 stacji, z których połowa zlokalizowana jest we Francji. Dla potrzeb projektu Koleje Szwajcarskie zakupiły natomiast dwusystemowe Flirty, z linii korzystać będą też ekspresy regionalne, obsługiwane piętrowymi Kissami, z których już korzysta SBB.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony