Partnerzy serwisu:

Trójmiejska SKM z jedną ofertą na naprawę okresową EN57

Martyn Janduła 08.05.2017 219

Trójmiejska SKM z jedną ofertą na naprawę okresową EN57
EN57 PKP SKM Trójmiasto między Lęborkiem a SłupskiemFot. Michał Szymajda, RK
Na nowe pociągi aglomeracyjne przyjdzie mieszkańcom Trójmiasta jeszcze trochę poczekać, dlatego PKP SKM Trójmiasto zleca wykonanie napraw okresowych z poprawą funkcjonalności pojazdów. Do ogłoszonego przez przewoźnika przetargu wpłynęła tylko jedna oferta.
Przewoźnik prowadzi wciąż przetarg na wykonanie napraw P4 trzech swoich elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57. W ramach zleconego zadania wykonawca wykona także drobne prace, które podróż uczynią choć trochę przyjemniejszą. Można się więc spodziewać nowych siedzeń, szczelnych okien, dodatkowych miejsc na rowery i antypoślizgowej wykładziny. PKP SKM Trójmiasto na początku roku odebrało już pierwszy naprawiony w ten sposób pojazd. Można go zobaczyć tutaj.

PKP SKM Trójmiasto określiło wartość naprawy 3 ezt na 3,936 mln zł brutto. Wykonawca będzie miał 160 dni na wykonanie napraw. Realizacja prac nie będzie dofinansowana z funduszy UE, lecz ze środków własnych spółki. W postępowaniu wpłynęła z kolei tylko jedna oferta. Złożyły ją Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”, nieleżące do grupy kapitałowej Pesy. Zaproponowana przez firmę cena zdecydowanie odbiega jednak od założonego przez zamawiającego budżetu – oferta warta jest bowiem 5,32 mln zł brutto.

Więcej o planach zakupowych PKP SKM Trójmiasto dotyczących nowego taboru można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony