Partnerzy serwisu:

Trójmiejska SKM sprawdzi, czy w Gdyni potrzebny jest nowy przystanek kolejowy

Michał Szymajda 21.09.2020 3k

Trójmiejska SKM sprawdzi, czy w Gdyni potrzebny jest nowy przystanek kolejowy
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
PKP SKM Trójmiasto poszukuje twórcy studium wykonalności dla ewentualnego powstania przystanku w Gdyni. Sprawdzana będzie lokalizacja między Orłowem a Redłowem.
Do 23 września można przedstawiać w trójmiejskiej SKM oferty na prace analityczne dotyczące powstania nowego przystanku osobowego pomiędzy istniejącymi miejscami zatrzymania pociągów Orłowo i Redłowo. Prace planistyczne są efektem porozumienia przewoźnika i miasta Gdynia.

Na razie SKM-ka zdecydowała się na rozpisanie przetargu dotyczącego oceny zasadności powstania przystanku między Redłowem a Orłowem. W kolejce do niedawna było jeszcze zadanie dotyczące ewentualnego powstania nowego przystanku lub stacji między Gdynią Wzgórzem Świętego Maksymiliana, a Gdynią Główną.

– Ten element, w ramach podpisanej w czerwcu bieżącego roku umowy partnerskiej pomiędzy spółką PKP SKM a miastem Gdynia, został wyłączony z opracowania. W lipcu 2019 roku PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały inną umowę na opracowanie dokumentacji przygotowawczej dla projektu "Włączenie północnych dzielnic miasta Gdyni i gminy Kosakowo w system kolei aglomeracyjnej na obszarze Pomorskiej Metropolii". Ze względu na nałożenie się zakresów naszych projektów SKM i Gdynia dokonały wyłączenia tego elementu ze studium – powiedział Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM Trójmiasto.

O wyborze oferty w przetargu na studium zdecyduje w 60% cena, a w 40% termin realizacji. Plan zakłada, że dokument będzie gotowy za rok. Decyzja o ewentualnej budowie ma zostać podjęta po 2022 roku. Do tego czasu analitycy sprawdzą jedną ze wskazanych przez miasto i SKM lokalizacji, oraz zaproponują dwie swoje. Sprawdzą także jakie konsekwencje będzie miała decyzja o tym, by przystanku nie budować w ogóle.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony