Partnerzy serwisu:

Trenitalia kupi 135 zespołów trakcyjnych z napędem elektryczno-spalinowo-bateryjnym

Michał Szymajda 26.07.2020 3,5k

Trenitalia kupi 135 zespołów trakcyjnych z napędem elektryczno-spalinowo-bateryjnym
Hitachi "Rock"Fot. ms, rynek-kolejowy
23 lipca Europejski Bank Inwestycyjny zatwierdził pożyczkę wartą 450 milionów euro dla włoskiego państwowego przewoźnika Trenitalia. Będzie ona niezbędna do sfinansowania zakupu 135 hybrydowych zespołów trakcyjnych.
Zakup regionalnych pojazdów hybrydowych to część olbrzymiego programu inwestycyjnego na włoskich kolejach, o którym pisaliśmy w maju 2019 roku. 135 pojazdów ma kosztować łącznie 960 milionów euro. EBI gwarantuje więc pożyczkę na prawie połowę zakupów.

Jak informuje portal Railway Gazette, chodzi o zakup trzy- i czterowagonych zespołów trakcyjnych. Mają jeździć w regionach: Kalabria, Lazio, Molise, Toskania, w Dolnie Aosty oraz na Sycylii i Sardynii. Pomysł na pojazdy jest specyficzny. Mają używać sieci trakcyjnej, tam gdzie ona jest, silników spalinowych na niezelektryfikowanych pozamiejskich fragmentach linii, a w terenie zurbanizowanym korzystać z baterii.

Trenitalia na początku 2020 roku zamówiła już takie pociągi w fabryce Hitachi, będącej spadkobiercą AnsaldoBredy. 150 milionowa transza pożyczki zabezpieczy już dostawę 43 piętrowych hybrydowych pojazdów „Rock”, które we Włoszech jeżdżą już także w wersji wyłącznie elektrycznej.

Przewoźnik szacuje, że po zakupie wszystkich 135 pojazdów zmniejszy emisję CO2 do atmosfery o 600 milionów ton. Zwiększenie liczby miejsc w pociągach i poprawienie częstotliwości ich kursowania ma wpłynąć z kolei na ograniczenie liczby aut we włoskich miastach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony