Partnerzy serwisu:

Traxxy Cargounit już w Lotos Kolej

inf. pras. oprac. jm 07.09.2020 4,3k

Traxxy Cargounit już w Lotos Kolej
fot. Lotos Kolej
Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących eksploatacji pozyskanych przez Cargounit lokomotyw Traxx. Pierwsza już rozpoczęła prowadzenie pociągów Lotos Kolej; przewoźnik dzięki temu po raz kolejny unowocześnia swoją flotę. 
Jak informowaliśmy w piątek, Bombardier Transportation przekazał Cargounit (marka handlowa firmy Industrial Division) pierwszą z trzech lokomotyw Traxx MS. Dostawę kolejnych dwóch lokomotyw wielosystemowych zaplanowano jeszcze w tym miesiącu. 

Jak poinformowała dziś spółka Lotos Kolej, podpisano umowę z Cargounit na wynajem dwóch lokomotyw Traxx MS2e. Pierwsza lokomotywa – egzemplarz przekazany przez Bombardiera w piątek – rozpoczęła już przewozy dla spółki. – Stale odmładzamy tabor poprzez zdawanie starszych lokomotyw i pozyskiwanie nowoczesnych, bardziej efektywnych. Mamy dobre doświadczenia w eksploatacji lokomotyw Traxx produkowanych przez Bombardiera, które są istotnym elementem naszej polityki odmładzania taboru – mówi Anatol Kupryciuk, prezes Lotos Kolej cytowany w komunikacie.

Jak czytamy, dla potrzeb przewozowych spółki niezwykle istotne są parametry lokomotywy Traxx MS2e, która jest zaprojektowana do transgranicznego transportu towarów i osób między siedmioma krajami, w tym Polską, Niemcami i Czechami, w których działalność przewozową prowadzi Lotos Kolej. – Wymiana starszego taboru na nowy jest uzasadniona ekonomicznie. Lokomotywa Traxx MS2e cechuje się wysokimi parametrami i niską awaryjnością, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji i odpowiada potrzebom przewozowym Lotos Kolej – dodaje Jaromir Falandysz, wiceprezes Lotos Kolej.

– Cieszymy się, że możemy zaoferować Lotos Kolej sprawdzone lokomotywy Traxx, posiadające homologację w kilku krajach i charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przewoźnika, zależy nam na dostarczaniu nowoczesnych lokomotyw w ramach wieloletniej współpracy z Lotos Kolej – komentuje Łukasz Boroń, prezes Cargounit.

Jak poinformowała spółka Lotos Kolej, dzięki wynajmowi Traxxów, spółka zredygnuje z dzierżawy trzech lokomotywy Skoda 31E (seria 181) w ramach swojego programu odmłodzenia i unowocześnienia taboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony