Partnerzy serwisu:

Transmaszholding dostarczy 250 platform do VTG Rail Russia

Przemysław Farsewicz 29.11.2021 1k

Transmaszholding dostarczy 250 platform do VTG Rail Russia
Fot. TMH
Rosyjska firma leasingowa, VTG Rail Russia, podpisała kontrakt z Transmaszholding na dostawę 250 platform modelu 13-9744-06. Wagony są przeznaczone do przewozu ciężkich kontenerów oraz cystern.
Kontrakt to kontynuacja współpracy pomiędzy Transmaszholding a VTG Rail Russia – rozpoczętej już w 2019 roku. Operator, który jest spółką zależną firmy VTG Aktiengesellschaft, jest wiodącą firmą na rosyjskim rynku wynajmu wagonów. Dotychczas do VTG dotarło 439 wagonów-platform, w tym także modeli innowacyjnych i niedostępnych wcześniej na rosyjskim rynku jak wagony kieszeniowe.

Platformy modelu 13-9744-06 mają dużą ładowność do 73 ton i są przeznaczone do ciężkich kontenerów i cystern. Urządzenia mocujące oraz dodatkowe ograniczniki umieszczone na ramie wagonu umożliwiają ustawienie zbiornika na środku platformy. Cykl życia platform oceniany jest na 32 lata. Pierwsze dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale 2021 roku, zaś ostatnia partia powinna dotrzeć na początku 2022 roku.

– Znaleźliśmy wiarygodnego partnera strategicznego, który jest w stanie wesprzeć rozwój naszej firmy nawet w obecnych niestabilnym warunkach rynkowych. Decyzja o poszerzeniu naszej floty samochodowej o te wagony podyktowana była optymalnym dla nas stosunku jakości do ceny. Liczymy na poszerzenie współpracy pomiędzy naszymi firmami zarówno w Rosji jak i na poziomie międzynarodowym – mówi Olga Yakimova, prezes VTG Rail Russia.

– Nowy kontrakt jest kontynuacją naszej stałej współpracy z VTG Rail Russia, z ważnym odbiorcą wagonów kolejowych. Najpierw rozpoczęliśmy z partiami pilotażowymi, które teraz przekształciły się w długofalowe obustronne partnerstwo. Mamy nadzieję na rozszerzenie asortymentu modeli i liczby naszych wagonów należących do VTG Rail Russia, szybko rozwijającej się i mającej duży potencjał firmy na rosyjskim rynku właścicieli wagonów – mówi Aleksiej Lipatow, dyrektor generalny Transmash.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony