Partnerzy serwisu:

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic

inf. pras. 04.07.2019 9

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic
Fot. Aleksander Olszak
Tegoroczny, XXI już Światowy Zjazd Kaszubów będzie w Chojnicach 6 lipca 2019 r. Uczestników zawiezie tam specjalny pociąg Transcassubia. W tym roku skład pojedzie z Redy przez Gdynię, Kościerzynę i Lipusz.
Każdego roku Światowy Zjazd Kaszubów organizowany jest w innej miejscowości. W 2019 roku Kaszubi zjadą do Chojnic. I jak wieloletnia tradycja nakazuje, przyjadą na zjazd pociągiem. Już 6 lipca Transcassubia, bo tak nazywa się specjalny skład, wyruszy rano z Redy. Po drodze zatrzyma się między innymi w Gdyni, Żukowie, Kościerzynie i Lipuszu. Wyjazd z Redy zaplanowano o godzinie 5.09, a przyjazd na stację w Chojnicach o 9.58. W drogę powrotną Transcassubia wyruszy o 18.38 i do Redy przyjedzie o 22.40.


Jedyny taki pociąg

Po raz pierwszy Transcasubia wyjechała na tory w 1999 roku. Od tego czasu, raz w roku, z okazji Światowego Zjazdu Kaszubów specjalny skład przemierza pomorskie linie kolejowe. Pociąg zestawiany jest z wagonów piętrowych i bezprzedziałowych, co sprzyja wspólnej zabawie na pokładzie. W ciągu tych 20 lat skład pojechał między innymi do Łeby, Helu, Bytowa, Luzina czy Pruszcza Gdańskiego. W 2019 roku skład zestawiony będzie z 5 wagonów piętrowych. Pociąg uruchamiany jest przez spółkę Polregio we współpracy z samorządem województwa pomorskiego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony