Partnerzy serwisu:

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic

inf. pras. 04.07.2019 3,1k

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic
Fot. Aleksander Olszak
Tegoroczny, XXI już Światowy Zjazd Kaszubów będzie w Chojnicach 6 lipca 2019 r. Uczestników zawiezie tam specjalny pociąg Transcassubia. W tym roku skład pojedzie z Redy przez Gdynię, Kościerzynę i Lipusz.
Każdego roku Światowy Zjazd Kaszubów organizowany jest w innej miejscowości. W 2019 roku Kaszubi zjadą do Chojnic. I jak wieloletnia tradycja nakazuje, przyjadą na zjazd pociągiem. Już 6 lipca Transcassubia, bo tak nazywa się specjalny skład, wyruszy rano z Redy. Po drodze zatrzyma się między innymi w Gdyni, Żukowie, Kościerzynie i Lipuszu. Wyjazd z Redy zaplanowano o godzinie 5.09, a przyjazd na stację w Chojnicach o 9.58. W drogę powrotną Transcassubia wyruszy o 18.38 i do Redy przyjedzie o 22.40.


Jedyny taki pociąg

Po raz pierwszy Transcasubia wyjechała na tory w 1999 roku. Od tego czasu, raz w roku, z okazji Światowego Zjazdu Kaszubów specjalny skład przemierza pomorskie linie kolejowe. Pociąg zestawiany jest z wagonów piętrowych i bezprzedziałowych, co sprzyja wspólnej zabawie na pokładzie. W ciągu tych 20 lat skład pojechał między innymi do Łeby, Helu, Bytowa, Luzina czy Pruszcza Gdańskiego. W 2019 roku skład zestawiony będzie z 5 wagonów piętrowych. Pociąg uruchamiany jest przez spółkę Polregio we współpracy z samorządem województwa pomorskiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony