Partnerzy serwisu:

Nowoczesna podbijarka będzie pracować w ZRK-DOM

inf. pras. 28.09.2019 5,2k

arrow
arrow
Nowoczesna podbijarka będzie pracować w ZRK-DOM
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Nowoczesna podbijarka będzie pracować w ZRK-DOM
Nowoczesna podbijarka będzie pracować w ZRK-DOM
Nowoczesna podbijarka będzie pracować w ZRK-DOM
PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają potencjał wykonawczy. Na Trako ich spółka córka Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu odebrała od producenta firmy Plasser & Theurer podbijarkę torową. Nowoczesna maszyna do prac na liniach kolejowych zapewni szybsze roboty, a to oznacza sprawne kursowanie pociągów. Podbijarka będzie wykorzystywana do prac inwestycyjnych oraz utrzymaniowych na kolei – informuje PLK.
Odebrana podbijarka to jedna z dwóch maszyn, które zakupił Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu, spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych. Nowy sprzęt zapewni sprawne kursowanie pociągów dzięki szybszym pracom interwencyjnym i naprawie torów. Maszyna będzie wykorzystywana także w robotach inwestycyjnych.

– Cieszymy się, że firmy odpowiedzialne za prace na sieci kolejowej pozyskują nowoczesny sprzęt. Gwarantuje to, że roboty będą przebiegały jeszcze szybciej i sprawniej. Liczy się jakość prac, ale także wymierne rezultaty dla pasażerów i przewoźników towarowych – ograniczenie zmian w podróżach i płynny przewóz ładunków – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii kolejowych

Nowoczesny sprzęt to planowe podróże

Podbijarka torowa Dynamic Tamping Express 09-3X to jedna z najnowocześniejszych maszyn w Europie. Zastosowany w niej system dynamicznej stabilizacji toru umożliwia szybkie, sprawne i efektywne prowadzenie robót. Mniejszy jest także koszt wykonania prac, gdyż wyeliminowana jest konieczność pracy dodatkowej maszyny. ZRK–DOM zakupił także podbijarkę rozjazdowo – torową typu Unimat 09-4x4/4S.

Realizacja bardzo dużego programu inwestycyjnego na sieci kolejowej w Polsce oraz bieżące utrzymanie zmodernizowanej już infrastruktury kolejowej w odpowiednich standardach wymaga zastosowania nowoczesnych technologii i maszyn.

– Zakup dwóch nowych podbijarek, torowej – CSM i rozjazdowej UNIMAT o najnowocześniejszych parametrach pracy to kolejny etap największego programu inwestycyjnego spółki. Wysoka wydajność i jakość pracy zdecydowanie zwiększają potencjał maszynowy oraz pozycję konkurencyjności spółki na rynku – mówi Janusz Busz, prezes zarządu Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu.

Nowoczesny sprzęt w spółkach PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe i spółki od niej zależne inwestują w nowoczesny sprzęt, który daje większe możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych. Podbijarki firmy Plasser & Theurer będą wykorzystywane do prac na infrastrukturze kolejowej nie tylko przez ZRK Dom. Również spółka Dolkom podpisała umowę na zakup jednej maszyny. W 2018 roku także Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o. podpisało umowę na zakup tego sprzętu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony