Partnerzy serwisu:

Trako 2017 w liczbach

inf. prasowa 19.09.2017 2,6k

Trako 2017 w liczbach
Centrum wystawowe Międzynarodowych Targów GdańskicFot. Yanek / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0
30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1 000 metrów torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych, 700 wystawców z 25 krajów – Trako 2017 już za tydzień!
Trako napędza

Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego i drugie co do wielkości i znaczenia targi kolejowe w Europie. Targi Trako 
(Centrum Wystawienniczo-Targowe Amberexpo w Gdańsku, 26-29 września 2017 r.) to miejsce spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei. To również miejsce dyskusji, wymiany doświadczeń i poszukiwania innowacyjnych rozwiązania dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad 40 wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie poruszane będą najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy. Trako 2017 to 700 wystawców z 25 krajów, w tym pawilony narodowe: Austrii, Czech, Wlk. Brytanii, niemieckich landów- Berlina i Brandenburgii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii.
oraz misje handlowe Brukseli i Walonii.

Po raz pierwszy - Dzień kariery

W ramach Dnia Kariery (piątek, 29 września) wystawcy Targów Trako będą prezentowali oferty pracy, staży i praktyk. Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie możliwości bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji, studiów doktoranckich.

Uczestnicy Dnia Kariery będą mogli zwiedzać ekspozycję wystawienniczą Trako , która obrazuje stan rozwoju branży oraz zapoznać się z najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i międzynarodowymi projektami realizowanymi dla transportu szynowego. W programie m. in.: debata: Programy branżowe szkół średnich, warsztaty pisania CV, debata pt. Czy branża transportu szynowego jest atrakcyjnym pracodawcą dla absolwentów wyższych uczelni oraz job wall z ofertami pracy, staży, praktyk i indywidualne spotkania z pracodawcami.

Trako pomaga

Wystawcy i organizatorzy Targów Trako od lat organizują akcję charytatywną Trako Dzieciom. W tym roku beneficjentem akcji są podopieczni Fundacji „Dr Clown”.

Trako Dzieciom to poświęcony tematyce kolejowej konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, do którego po raz pierwszy zapraszamy także pacjentów objętych opieką Fundacji „Dr Clown”. Jego tegoroczna, dziewiąta edycja zatytułowana jest „Mój przyjaciel w podróży pociągiem”. Finałem konkursu jest aukcja prac młodych, utalentowanych twórców - laureatów podczas wieczornej Gali Trako. Wszystkie środki pieniężne pozyskane z akcji zasilą konto Fundacji „Dr Clown”. Każdy może znaleźć się wśród laureatów naszego konkursu – wystarczy przysłać do nas swoje prace i… satysfakcja gwarantowana.

”Doktorzy clowni” realizują program „Terapia śmiechem” w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore, niepełnosprawne dzieci.

Trako nagradza najlepszych

Targom TRAKO towarzyszy siedem prestiżowych konkursów:
• Konkurs o nagrodę specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego dla ukończonych inwestycji liniowych i kubaturowych oraz projektów nowych inwestycji infrastrukturalnych szynowych zrealizowanych na terenie Polski, a także taboru szynowego, posiadającego dopuszczenie przynajmniej w jednym kraju UE i prezentowanego na Trako 2017
• Konkurs o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie i prezentowanych na targach
• Konkurs o Nagrodę im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej
• Konkurs o Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich
• Konkurs o Nagrodę im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej
• Konkurs na najatrakcyjniejszą ekspozycję Trako 2017
• Konkurs Społecznie Odpowiedzialna Kolejowa Firma Roku
Program imprezy tworzy Rada Programowa Targów, w skład której wchodzą organizacje branżowe: Izba Gospodarcza Transportu Lądowego (IGTL), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Railway Business Forum (RBF) oraz Stowarzyszenia na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS).

Trako organizowane są przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupę PKP. Partnerami targów są firmy Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, TINES oraz TRACK TEC.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony