Partnerzy serwisu:

Tragiczny wypadek w Szymankowie. Prokuratura stawia zarzuty

Michał Szymajda 21.06.2021 6,6k

Tragiczny wypadek w Szymankowie. Prokuratura stawia zarzuty
Lokomotywa Traxx krótko po katastrofie.Fot. R. Stolnicki
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku postawiła zarzuty dwóm pracownikom PKP PLK w związku z ubiegłorocznym wypadkiem kolejowym, do jakiego doszło w Szymankowie. W jego wyniku zginęło dwóch kolejarzy.
Do wypadku w Szymankowie doszło 9 marca 2020 około godziny 4:30. Elektrowóz Traxx wjeżdżał od strony Tczewa z toru szlakowego 1 na tor stacyjny nr 2 stacji Szymankowo. Znajdowała się tam drezyna utrzymaniowo-naprawcza WMB10-182. Miała ona zjeżdżać z zamkniętego toru nr 2. W wyniku zderzenia lokomotywy z drezyną śmierć poniósł na miejscu kierowca drezyny, a drugi członek jej załogi zmarł niedługo później. Pracownicy PKP PLK mieli 56 i 61 lat.

Jak podaje Radio Gdańsk, śledczy mają już opinię Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. Wynika z niej, że zawinić mógł dyżurny stacji i toromistrz.

– W oparciu o zebrany materiał dowodowy, w tym opinię Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, ustalono, że doszło do umyślnego naruszenia obowiązujących przepisów o prowadzenie ruchu pociągów przez dyżurnego i toromistrza stacji Szymankowo. Obaj podejrzani usłyszeli zarzut z artykułu 177 par. 2 kodeksu karnego, to jest umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w następstwie czego doszło do wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Podejrzani nie przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane w Prokuraturze Rejonowej w Malborku – powiedziała prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

PKP Polskie Linie Kolejowe nie komentują informacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony