Partnerzy serwisu:

Po wypadku na przejeździe trasa Poznań - Warszawa przejezdna [aktualizacja]

lk, Rynek Kolejowy 09.09.2016 1,1k

Na przejeździe kolejowym na linii Warszawa – Poznań w Wólce doszło do wypadku. Pociąg IC Sedina zderzył się z samochodem. 
W wyniku wypadku zginęła jedna osoba a trzy są ranne – to kierowca i pasażerowie samochodu.

– Według wstępnych informacji wynika, że kierowca zignorował czerwone światło, zamknięte rogatki i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne. Na miejscu pracują służby oraz specjalna komisja, która wyjaśni przyczyny wypadku – poinformował Karol Jakubowski z PKP PLK.

Ruch pociągów na odcinku między Sokołowem a Strzałkowem jest wstrzymany. Podróżni otrzymują na bieżąco informacje na temat zmian w organizacji ruchu. Przewoźnik Koleje Wielkopolskie uruchomił zastępczą komunikację autobusową, niektóre pociągi IC są kierowane trasą zmienioną przez Inowrocław.

Aktualizacja Informacja prasowa PKP PLK z godz. 12:00:

Od godz. 11.00 trasa Poznań - Warszawa jest przejezdna dwoma torami. Dziś rano ok godz. 7.00 na przejeździe, w Wólce koło Słupcy kierowca zignorował czerwone światło, zamknięte rogatki i wjechał na przejazd kolejowo-drogowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Poznań Warszawa. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne.

Nieostrożne zachowanie kierowcy spowodowało do godz. 11.00 opóźnienie 15 pociągów pasażerskich jadących trasa z Poznań – Warszawa. Największe opóźnienie wynosiło 160 min. Jazdę po jednym torze przywrócono o godz. 10.00, a o godz. 11.00 całkowicie usunięto utrudnienie na linii kolejowej. Przewoźnik Koleje Wielkopolskie uruchomił zastępczą komunikację autobusową.

Natychmiast po zdarzeniu na miejsce przybyły specjalne służby. Pasażerowie otrzymywali informacje o zmianie w kursowaniu pociągów. Komunikaty były wygłaszane na stacjach i przystankach. Specjalna komisja wyjaśni dlaczego kierowca zignorował zamknięte rogatki i wjechał pod pociąg.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony