Partnerzy serwisu:

Tragiczne wypadki na torach pod Warszawą i w Lubuskiem

Michał Szymajda 26.01.2021 9,6k

arrow
arrow
Tragiczne wypadki na torach pod Warszawą i w Lubuskiem
Fot. OSP Lutol Suchy
Tragiczne wypadki na torach pod Warszawą i w Lubuskiem
Tragiczne wypadki na torach pod Warszawą i w Lubuskiem
Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło dziś na sieci kolejowej. W zdarzeniach śmierć poniosły dwie osoby.
26 stycznia o godzinie 14:00 na trasie pomiędzy Pruszkowem a przystankiem Warszawą Włochy, poza przejściami i przejazdami, pod pociąg PKP Intercity relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia wtargnęła osoba postronna. Niestety, zginęła na miejscu.

– W związku ze zdarzeniem ruch pociągów odbywa się po jednym torze. Zmiany w kursowaniu pociągów mogą sięgać 60 minut. Część pociągów PKP Intercity została skierowana trasą zmienioną przez Sochaczew. Wznowienie ruchu po pozostałych torach uzależnione będzie od działań służb pracujących na miejscu zdarzenia. Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów są informowani w pociągach i na peronach. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja – poinformował rzecznik prasowy PKP PLK. Przewoźnik SKM Warszawa uruchomił zastępczą komunikację autobusową na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. Przewoźnicy wprowadzili wprowadzone wzajemne honorowanie biletów.

Do tragedii doszło również w województwie lubuskim, pomiędzy Zbąszynkiem a Międzyrzeczem na linii kolejowej 367. W miejscowości Chociszewo kierowca samochodu ciężarowego wjechał pod pociąg regionalny spółki Polregio. W efekcie zderzenia ciężarówka została kompletnie zniszczona, w kabinie zginął zaś kierowca. Autobus szynowy został nieznacznie uszkodzony.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony