Partnerzy serwisu:

Tragedia na przejeździe kolejowo-drogowym w Walentowie

Michał Szymajda 19.08.2019 9,9k

Tragedia na przejeździe kolejowo-drogowym w Walentowie
Fot. SOK (zdjęcie ilustracyjne)
Trójka osób – kobieta i jej dwójka dzieci – zginęło po tym jak wjechali na przejazd kolejowy w miejscowości Walentowo, tuż pod przejeżdżający pociąg.
Tragedia miała miejsce około godziny 7:30 w miejscowości Walentowo, pomiędzy stacjami Rutkowice i Kaliska Kujawskie, w województwie kujawsko-pomorskim, na linii nr 18.

Kobieta, ofiara wypadku, miała 31 lat. Dzieci - chłopiec i dziewczynka - 8 lat. Byli mieszkańcami gminy Lubień Kujawski. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzystka z dwójką dzieci została potrącona przez pociąg, a następnie z naprzeciwka nadjechał drugi pociąg, który najprawdopodobniej najechał na potrąconych – relacjonuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Według wstępnych ustaleń policji, które przytacza portal tvn24.pl, kobieta jechała na jednym rowerze z jednym z dzieci, drugie jechało na swoim rowerze.

Do czasu zakończenia prac prokuratora szlak był zamknięty. Za pociągi Przewozów Regionalnych uruchomiono autobusy komunikacji zastępczej. Przed południem ruch przywrócono po jednym torze.

Przejazd kolejowy na dwutorowej linii, chociaż pozbawiony rogatek, jest dobrze oznaczony znakami poziomymi i pionowymi. Stoi przed nim znak STOP, który zobowiązuje do zatrzymania się. Widoczność w obie strony na przejeździe jest bardzo dobra, jeśli panują dobre warunki atmosferyczne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony