Partnerzy serwisu:

Track Tec zwiększa możliwości przewozu rozjazdów w blokach [film]

inf. pras. 03.12.2019 34

Film przedstawia, w skrócie, proces od załadunku zmontowanych w Track Tec KolTram bloków rozjazdów, poprzez ich transport na plac budowy, do zabudowy w torze.
Znowelizowana w bieżącym roku Instrukcja PLK Id-114 wprowadziła wymóg transportu i zabudowy blokowej dla wszystkich rozjazdów i skrzyżowań, zabudowywanych w torach głównych zasadniczych i szlakowych (bez względu na typ, promień i Vmax rozjazdu lub skrzyżowania). Obliguje to producentów rozjazdów do szybkiego rozwoju parku wagonów specjalnych do transportu bloków, tak w zakresie możliwości przewozu wszystkich rodzajów i odmian rozjazdów i skrzyżowań, ale również w zakresie zwiększenia możliwości jednorazowych dostaw, transportem kolejowym, większej ilości rozjazdów na plac budowy. Kolejnym wyzwaniem jest dysponowanie sprzętem oraz technologia rozładunku i zabudowy bloków rozjazdów w torze na placu budowy.

Track Tec konsekwentnie, od kilku lat, poszerza zakres możliwości transportu i zabudowy rozjazdów, rozbudowując Pociąg Zabudowy Rozjazdów (PZR) i wprowadzając nowe technologie zabudowy. Rozjazdy: R500 HyDrive (rozjazd z hydraulicznym napędem iglic zwrotnicy i ruchomym dziobem krzyżownicy), czy krzyżowy (Rkpd) na podrozjazdnicach strunobetonowych wymusiły opracowanie i wdrożenie nowych rozwiązań, również w zakresie ich transportu w blokach jak i zabudowy w torze, w sposób gwarantujący zachowanie wysokich parametrów rozjazdu.

Obecnie, Track Tec ma możliwości przewozu 8 rozjazdów w jednym transporcie PZR. Zostaną one w najbliższym czasie powiększone. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony