Partnerzy serwisu:

Track Tec z Polską Nagrodą Kolejową 2019

inf. pras. 27.05.2019 0

Track Tec z Polską Nagrodą Kolejową 2019
fot. Paweł Konarzewski
Grupa Track Tec, międzynarodowy dostawca systemowych rozwiązań dla infrastruktury szynowej, został nagrodzony „Polską Nagrodą Kolejową 2019” w kategorii Innowacje. Kolejny raz doceniono pionierskie na skalę globalną rozwiązanie – rozjazd R1200, który został opracowany i wdrożony przez Track Tec.
Rozjazd R1200 z ruchomym dziobem krzyżownicy jest zintegrowany z napędem hydraulicznym Alstom HyDrive, z którym stanowi zwartą, modułową konstrukcję o wysokiej dostępności technicznej. W rozjeździe można zastosować innowacyjny system ogrzewania indukcyjnego. Rozwiązanie to posiada zastrzeżenie w postaci patentu europejskiego. Rozjazd został zabudowany na stacji Psary przy Centralnej Magistrali Kolejowej. Jest on przeznaczony do prędkości 250 km/h przy jeździe na wprost.

─ Track Tec to firma mocno stawiająca na innowacje, dlatego stale pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które pozwalają nam zarówno uczestniczyć w modernizacji polskiej kolei, jak i zdobywać rynki zagraniczne. Nagroda, którą otrzymaliśmy wskazuje, że środowisko branżowe dostrzega nasze działania oraz jakość i innowacyjność wyrobów, stanowiące nasz wkład w zmiany zachodzące na kolei – powiedział Krzysztof Niemiec, wiceprezes Track Tec S.A.

Pionierskie rozwiązanie w skali światowej zostało juz wcześniej nagrodzone w prestiżowym Konkursie o nagrodę specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego (kategoria Infrastruktura), w czasie Międzynarodowych Tragów Kolejowych Trako. Podkreślono wówczas fakt, że może ono owocować ogromnymi oszczędnościami dla zarządców infrastruktury. Za system indukcyjnego ogrzewania rozjazdu Grupa Track Tec zdobyła również nagrodę „Lokomotywy Rynku Kolejowego 2017” w kategorii „Innowacja”.

„Polskie Nagrody Kolejowe” to konkurs, który powstał w ramach projektu z inicjatywy Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, Polskich Kolei Państwowych, PKP Polskich Linii Kolejowych, Izby Gospodarczej Transportu Lądowego i związku pracodawców Railway Business Forum. Celem konkursu jest promocja polskiej kolei i integracja środowiska transportu szynowego. Nagrody przyznano 23 maja 2019 roku w Warszawie, podczas uroczystej gali. Relację z rozdania nagród można znaleźć tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony