Partnerzy serwisu:

Track Tec uczestniczył w konferencji naukowo-technicznej Infraszyn 2019

inf. pras. 07.05.2019 0

Track Tec uczestniczył w konferencji naukowo-technicznej Infraszyn 2019
fot. RK
Grupa Track Tec, kolejny raz, uczestniczyła w Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym” – Infraszyn 2019, organizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej. Grupa Track Tec była partnerem generalnym konferencji.
Celem konferencji jest przegląd aktualnych i nowoczesnych rozwiązań techniczno-technologicznych w transporcie szynowym w Polsce i w Europie, w obszarze infrastruktury (nawierzchnia torowa, sieć trakcyjna, zasilanie urządzenia srk, telekomunikacja, ochrona środowiska) kolei konwencjonalnej, kolei wielkich prędkości, metra, kolei szerokotorowej i wąskotorowej, tramwajów oraz kolei górskiej. Na wydarzeniu oceniano efektywność działań inwestycyjnych i modernizacyjnych oraz poruszono kwestię promocji wyrobów służących budowie i utrzymaniu infrastruktury kolejowej na rynku polskim i UE.

Podczas 3-dniowego spotkania w Zakopanem zaproszeni goście mogli uczestniczyć w szeregu specjalistycznych panelach prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży kolejowej, profesorów z wyższych uczelni z całego kraju oraz partnerów konferencji. Poruszone zostały m.in. aspekty prawne, organizacyjne, ekonomiczne oraz techniczne realizacji inwestycji infrastrukturalnych w transporcie szynowym z wykorzystaniem procedur unijnych. Swoje wystąpienie na temat innowacyjnej technologii Grupy – „Pociągu Zabudowy Rozjazdów (PZR)” miał wiceprezes Track Tec – Krzysztof Niemiec.

Nowoczesna technologia umożliwiająca bezpieczny przewóz zmontowanych bloków rozjazdów kolejowych, z zachowaniem ich parametrów geometrycznych, jest coraz częściej wymagana przez PLK. Dzięki PZR Grupa Track Tec jest obecnie krajowym liderem w zakresie tej logistyki – powiedział podczas konferencji Krzysztof Niemiec.

Udział w XII konferencji był dla Track Tec nie tylko okazją do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań i produktów, ale także miejscem do wymiany poglądów i doświadczeń z przedstawicielami branży kolejowej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony