Partnerzy serwisu:

Track Tec: Pandemia nam nie straszna

Michał Szymajda/ wsp. ŁM 28.05.2020 19

Track Tec: Pandemia nam nie straszna
Fot. Track Tec
Obecny kryzys w bardzo ograniczonym zakresie przekłada się na funkcjonowanie Track Tec. – Produkcja elementów infrastruktury torowej okazuje się dość odporna na epidemię. Pomaga nam również to, że jesteśmy obecni w aż 40 krajach – powiedział Krzysztof Niemiec, wiceprezes zarządu Track Tec SA.
Krzysztof Niemiec ocenił sytuację firmy podczas debaty, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Przez wiele lat budowaliśmy sieć kontaktów i obecność na wielu rynkach. Teraz to procentuje bo problemy w jednym czy dwóch krajach nie wpływają istotnie na wyniki sprzedażowe całego przedsiębiorstwa. Dostarczyliśmy już wyroby do 40 krajów a do tego właśnie zdobyliśmy kontrakty dla szybkiej kolei miejskiej w Sao Paolo i w Manili. Natomiast w Europie po raz pierwszy wyprodukujemy rozjazdy dla Danii – wyjaśniał Krzysztof Niemiec. Dodał, że firma ma stałe miejsce na dużych rynkach, a jej wyroby są sprawdzone i cenione przez zarządców infrastruktury kolejowej na świecie.

– Trwała obecność na raz zdobytych rynkach do główny cel Track Tec. Myślę, że poziom eksportu uda się nam utrzymać, gdyż branża jest stosunkowo mało podatna na epidemię. Prace wykonywane są na zewnątrz i jeżeli obwarowane są odpowiednimi procedurami, to nie niosą ze sobą dużego niebezpieczeństwa przenoszenia koronawirusa – podkreślał Niemiec.

Zdaniem przedstawiciela Track Tec zmiany w strategii firmy na najbliższe lata nie będą znaczące. Zaznaczał przy tym, że firma kierująca znaczną część produkcji na eksport, a taką jest Track Tec, może wiele zyskać dzięki współpracy i wsparciu państwa w zdobywaniu nowych rynków. Chwalił m.in. działania Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z PAIiH, która pomogła nam ulokować nasze wyroby w Bułgarii i Rumunii. To duża satysfakcja, że można się oprzeć o instytucję polską za granicą. Tego wcześniej nie było – mówił Niemiec.

O spojrzeniu Track Tec na krajowy rynek budownictwa infrastrukturalnego pisaliśmy w tekście pt. Track Tec: Przetargi na inwestycje kolejowe – potrzeba przyspieszenia.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony