Partnerzy serwisu:

Tracichleb: Do 2024 LHS będzie w pełni skomputeryzowana [film]

Rynek Kolejowy 05.02.2020 148

W ciągu ostatnich lat PKP LHS zainwestował ponad 200 mln zł. Łącznie do końca roku 2025 spółka zamierza wydać 800 mln zł. Celem tych inwestycji jest zwiększenie przepustowości, poprawa bezpieczeństwa oraz zmniejszenie zużycia paliwa.
Budowa LCS-u na stacji Zamość Boratycze, zakończenie zabudowy urządzeń sterowania ruchem na stacji Sławków oraz zabudowy kabla światłowodowego na całym odcinku linii LHS to główne inwestycje, którymi zajmowało się PKP LHS w ciągu ostatnich trzech lat. – Koszt wszystkich inwestycji to około 200 mln zł – powiedział podczas Kongresu Rozwoju Kolei 2020 Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu spółki.

− Ostatnie lata to przede wszystkim rozpoczęcie zabudowy urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacjach i budowa LCS-u w Zamościu. Obecnie jesteśmy na drugim etapie tej inwestycji. Zakończyliśmy zabudowę urządzeń sterowania ruchem na stacji Sławków. W tej chwili kończymy proces zabudowy kabla światłowodowego na całej LHS – mówił Tracichleb.

− Oczywiście kolejne inwestycje przed nami. W tej chwili koncentrujemy się na zabudowie urządzeń sterowania ruchem, aby cała sieć linii LHS-u do 2024 roku była w pełni skomputeryzowana – podkreślał prezes PKP LHS. Zwrócił przy tym uwagę na to, że celem prowadzonych prac jest stałe zwiększanie przepustowości linii oraz poprawa bezpieczeństwa pracowników i ruchu towarowego.

Prezes PKP LHS mówił również o głównych założeniach spółki. Oprócz zwiększenia przepustowości ma być to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pracowników, ale również ruchu towarowego towarów, ponadto zmniejszenie okresu pobytu wagonów na terenie spółki LHS, a więc krótsze czasy postoju i przejazdu, skrócony czas pracy maszynistów i mniejsze zużycie paliwa. − To ekonomiczne efekty, które będą bardzo wymierne – zaznaczył Tracichleb.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony