Partnerzy serwisu:

TPF przygotuje studium dla PKM Południe

inf. pras 11.03.2021 2,2k

TPF przygotuje studium dla PKM Południe
wiz. PKM
Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) dla projektu PKM Południe przygotuje firma TPF Sp. z o.o. z Warszawy, która wygrała ogłoszony przez spółkę Pomorska Kolej Metropolitalna przetarg.
Dokumentacja kosztować będzie 4,45 mln zł i jest konieczna m.in. do potwierdzenia możliwości realizacji tego projektu, wskazania niezbędnej rezerwy terenowej oraz optymalnego etapowania całej inwestycji. STEŚ ma być gotowe we wrześniu 2023 r., co pozwoli na ubieganie się o dofinansowanie tej inwestycji w kolejnej perspektywie unijnej – informuje PKM.

Po sprawdzeniu wszystkich 5 ofert, jakie wpłynęły do PKM SA w ogłoszonym w grudniu 2020 r. przetargu na przygotowanie STEŚ dla projektu PKM Południe, dziś (11.03.2021 r.) wyłoniony został zwycięzca tego postępowania. Wykonawcą dokumentacji będzie firma TPF Sp. z o.o. z Warszawy, która za jej opracowanie zażądała 4 452 600 zł (brutto) – czyli o blisko pół miliona mniej, niż oszacowano w budżecie (4,920 mln zł brutto).

PKM Południe będzie kolejną nitką linii PKM prowadzącą od przystanku SKM Gdańsk Śródmieście do południowych dzielnic Gdańska, a następnie jej połączenia zarówno z istniejącą linią kolejową nr 248 (PKM), jak i nieczynną obecnie, wymagającą modernizacji linią 229 (Pruszcz Gdański – Stara Piła).

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony