Partnerzy serwisu:

Torpol zrealizuje cały objazd kolejowy na Podlasiu. Kontrakty na 400 mln zł

Martyn Janduła 27.07.2017 2,7k

Torpol zrealizuje cały objazd kolejowy na Podlasiu. Kontrakty na 400 mln zł
Linia 31, przystanek Policzna. Widok w kierunku Hajnówki.Fot. Marcin Żukowski, bazakolejowa.pl
PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły przetarg dotyczący trzech linii na Podlasiu z Białegostoku przez Lewki, Hajnówkę do Czeremchy. Inwestycję podzielono na trzy odrębne zadania. Jak się okazuje, wszystkie kontrakty trafią do Torpolu.
Przetarg PKP PLK dotyczy aż trzech przetargów poprawy parametrów linii kolejowych nr 31, na odcinku granica województwa – Czeremcha – Hajnówka, nr 32, na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski (Lewki) oraz nr 52, na odcinku Lewki – Hajnówka. Wszystkie linie są niezelektryfikowane i jednotorowe. Z racji obecności w przetargu aż trzech projektów zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca miał więc możliwość złożenia ofert na dowolne części zamówienia.

Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły właśnie ostatnią część przetargu, dotyczącą odcinka gr. województwa – Czeremcha – Hajnówka. W postępowaniu zgłoszono trzy oferty. Najtańsza pochodziła od firmy Intop z Warszawy. Oferent zaproponował, że wykona prace za 209,9 mln zł brutto w 22 miesiące. Druga w kolejności była oferta konsorcjum Trakcji PRKiI i Unibep za 212,6 mln zł brutto i terminem realizacji 29 miesięcy. Trzecia oferta pochodziła od Torpolu – 213,3 mln zł brutto i 20 miesięcy realizacji. W przypadku poznańskiej firmy, składającej droższą ofertę, dla zdobycia większej liczby punktów kluczowy był termin realizacji inwestycji. Ostatecznie to Torpol wyremontuje linię kolejową nr 31.

Prace na linii kolejowej nr 31, na odcinku gr. województwa – Czeremcha – Hajnówka obejmą remont 37 km torów, wymianę rozjazdów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wszystkie perony na 10 stacjach i przystankach na odcinku Siemiatycze – Hajnówka zostaną przebudowane i dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wyższy poziom obsługi podróżnych zapewnią nowe wiaty, ławki, czytelne oznakowanie i tablice z rozkładami jazdy. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa dzięki pracom na 40 przejazdach kolejowo – drogowych. Inwestycja PLK obejmie również budowę nowych mostów i przepustów oraz remont 28 istniejących obiektów inżynieryjnych – wiaduktów, mostów, przepustów i kładek dla pieszych.


Mat. PKP Polskie Linie Kolejowe

Warto przypomnieć, że Torpol otrzyma wszystkie trzy kontrakty. Firma wygrała także w zadaniu na remont na linii kolejowej nr 52 Lewki – Hajnówka za 94,89 mln zł brutto oraz na linii nr 32 za 77,4 mln zł brutto. Wraz z obecnym wygranym postępowaniem, portfel zamówień wzbogaci się łącznie o 385,6 mln zł brutto.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony