Partnerzy serwisu:

Torpol z pierwszym kolejowym kontraktem w Norwegii

Michał Szymajda 13.06.2016 254

Torpol z pierwszym kolejowym kontraktem w Norwegii
Torpol zdobył pierwszy kolejowy kontrakt w NorwegiiFot. Torpol
Torpol Norge, siostrzana spółka Torpol SA, która realizuje inwestycje tramwajowe w Norwegii, zdobyła pierwszy kontrakt dotyczący przebudowy infrastruktury kolejowej.
Torpol Norge AS, spółka zależna Torpol SA, wykonawcy największych kontraktów kolejowych w Polsce, została wybrana przez Jernbanewerket (norweski odpowiednik PKP PLK SA) jako wykonawca przebudowy układu torowego stacji Hamar. Jest to pierwszy pozyskany przez Torpol kontrakt kolejowy w Norwegii. Dotychczas grupa realizowała projekty na rynku tramwajowym w Oslo i Bergen.

Dotychczasowe kontrakty Torpolu na rynku norweskim sięgnęły już 260 mln złotych. Mają one przygotować spółkę do wejścia na rynek kolejowy, gdzie na najbliższe lata Jernbaneverket planuje inwestycje kolejowe o wartości ok. 170 mld koron (75 mld zł). 

W Torpol Norge pracowało w marcu 2016 100 osób, w tym 20 Skandynawów. Torpol zaczyna również poszukiwać zamówień w kolejnych krajach skandynawskich. Jak poinformował zarząd spółki, złożone zostały dokumenty w ramach prekwalifikacji wykonawców w projekcie budowy nowej linii tramwajowej w Kopenhadze. Więcej na temat planów Torpolu przeczytasz TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony