Partnerzy serwisu:

Torpol z najlepszą ofertą na modernizację odcinka E30 w Krakowie

lk, Rynek Kolejowy 23.08.2016 457

Torpol z najlepszą ofertą na modernizację odcinka E30 w Krakowie
fot. Ludek GFDL
Oferta Torpolu złożona w przetargu na wykonanie robót budowlanych na odcinku Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy została uznana za najkorzystniejszą przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Kluczowym elementem inwestycji jest przebudowa stacji Kraków Mydlniki. 
Wartość złożonej oferty Torpolu wynosi 247,4 mln zł netto tj. 304,3 mln zł brutto. Kryterium wyboru oferty w przetargu stanowiła całkowita cena brutto (waga 95%) oraz okres gwarancji (waga 5%). W przetargu na prace wpłynęło 9 ofert, o czym informowaliśmy na Rynku Kolejowym tutaj.

Kluczowym elementem w planowanej inwestycji jest przebudowa stacji Kraków Mydlniki, która jest stacją węzłową, gdzie rozpoczynają swój bieg dwie linie dwutorowe, którymi prowadzony jest ruch pociągów towarowych (linia 95 i 100), stacja posiada również tor wyciągowy, który jest niezbędny do obsługi bazy paliw.

Zakres prac przewidzianych w ramach przebudowy stacji Kraków Mydlniki oraz szlaku Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy dotyczy w szczególności modernizacji układu torowego i peronów, sieci trakcyjnej i urządzeń elektroenergetycznych oraz SRK i telekomunikacyjnych. Oprócz tego projekt przewiduje likwidację i przebudowę przejazdów kolejowych, budowę nowych i modernizację istniejących dróg i obiektów inżynieryjnych, a także obiektów związanych z ochroną środowiska. Termin realizacji prac budowlanych objętych ofertą został określony na 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

– To jeden z dużych kontraktów, które są w obszarze naszego zainteresowania – skomentował Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu. – Czekamy teraz na ostateczne zakończenie postępowania przetargowego i podpisanie umowy – dodał.

Jednocześnie Torpol informuje, że na otwarciu przetargu dotyczącego zaprojektowania i wykonania robót na linii kolejowej 66 Zwierzyniec – Stalowa Wola Południe w celu przygotowania trasy objazdowej na czas modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk oferta Torpolu uzyskała najwyższą ocenę spośród sześciu złożonych ofert, a jej wartość wyniosła 27,9 mln zł netto.

Zakres przedmiotu tego zamówienia dotyczy m.in. opracowania dokumentacji projektowej, wymiany podkładów drewnianych na betonowe na odcinku Zwierzyniec Towarowy – Biłgoraj oraz stacji Huta Krzeszowska, a także wymiany szyn na odcinku Biłgoraj – Stalowa Wola Południe oraz rozjazdów na stacjach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony