Partnerzy serwisu:

Torpol z najkorzystniejszą ofertą na przebudowę Łodzi Kaliskiej

Jakub Madrjas 01.03.2019 4,8k

Torpol z najkorzystniejszą ofertą na przebudowę Łodzi Kaliskiej
for. Kasper Fiszer
Torpol złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu PLK na wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na stacji Łódź Kaliska wraz z dokończeniem budowy wiaduktu wschodniego na stacji. To oczekiwana od 20 lat inwestycja warta ponad 400 mln złotych.
Oferta złożona przez Torpol  w ramach aukcji elektronicznej wynosi ok. 406,8 mln zł brutto (330,7 mln zł netto). Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i robót budowlanych na stacji Łódź Kaliska w
ramach projektu pn.: „Prace na linii kolejowej nr 15, 16 na odcinku Łódź Kaliska – Zgierz – Kutno” oraz projektu pn.: „Dokończenie budowy wiaduktu wschodniego na stacji Łódź Kaliska” (łącznie jako inwestycja).

O projekcie pisaliśmy tutaj. PKP PLK w porozumieniu z łódzkim Urzędem Marszałkowskim odda do użytku tory na niedokończonym od lat wiadukcie wschodnim, poprawiając przepustowość w kierunku stacji na Chojnach. Jednocześnie północna głowica stacji zostanie przebudowana z myślą o przyszłym włączeniu linii przez tunel średnicowy do dworca Łódź Fabryczna.Budowa wiaduktu została przerwana w roku 1998, zanim zdążono ułożyć tory. 

PLK realizuje duży projekt modernizacji linii kolejowych nr 15 i 16. W listopadzie podpisano umowę na modernizację 11-kilometrowego odcinka z Łodzi Kaliskiej do Zgierza. Za ok. półtora roku rozpoczną się roboty na odcinku Ozorków – Łęczyca. Oferty na odcinek Zgierz – Ozorków przekraczają kosztorys. PLK modernizują też odcinek Łódź Kaliska – Zduńska Wola.

Termin realizacji inwestycji wskazany w złożonej przez Torpol ofercie został określony na 38 miesięcy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony