Partnerzy serwisu:

Torpol z najkorzystniejszą ofertą na prace przy linii 18

Michał Szymajda 04.05.2016 420

Torpol z najkorzystniejszą ofertą na prace przy linii 18
Torpol z najkorzystniejszą ofertą na prace przy linii 18Fot. Torpol
PKP Polskie Linie Kolejowe SA otworzyły koperty z ofertami na wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny. Termin ich realizacji to 30 listopada 2017 r.
Prace remontowo-budowlane będą odbywać się na odcinku Włocławek Brzezie – Nieszawa Waganiec, na stacji Nieszawa Waganiec oraz na odcinku Nieszawa Waganiec – Aleksandrów Kujawski. W zakresie robót znajduje się przede wszystkim regulacja torów, kompleksowa wymiana nawierzchni i podkładów, przebudowa peronów, remont obiektów inżynieryjnych oraz wykonanie elementów elektroenergetyki nietrakcyjnej i wymiana części sieci trakcyjnej. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożył Torpol. Za ich wykonanie chce 50 948 473,30 zł netto (62 666 622,16 zł łącznie z VAT).

– Torpol uczestniczy obecnie w ponad 30 otwartych postępowaniach przetargowych na roboty kolejowe w Polsce o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej nawet 15 mld zł. W ramach tych i kolejnych postępowań chce pozyskać do realizacji zadania za co najmniej 3,5-4 mld zł na lata 2017–2019. Spółka bierze udział praktycznie we wszystkich przetargach na inwestycje infrastrukturalne w ramach Krajowego Programu Kolejowego, w różnych konfiguracjach – samodzielnie i w konsorcjach – poinformował potencjalny wykonawca.

Teraz Komisja Przetargowa zajmie się badaniem i oceną wszystkich złożonych ofert, po których PLK wyłonią wykonawcę. W ostatnich dniach PKP PLK podpisało umowę z Torpolem na modernizację odcinka linii 353 Poznań Wschód – Dziarnowo. TUTAJ piszemy więcej na ten temat.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony