Partnerzy serwisu:

Torpol z kontraktem za 100 mln zł na Podlasiu

Martyn Janduła 23.06.2017 2,7k

Torpol z kontraktem za 100 mln zł na Podlasiu
Linia kolejowa nr 52Fot. Krzysztof M. Różański, puszczanska.kolej.drezynowa.pl/
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły rozstrzyganie przetargów dotyczących trzech linii na Podlasiu z Białegostoku przez Lewki, Hajnówkę do Czeremchy. Na razie rozstrzygnięto jedną część, realizacją której zajmie się Torpol.
Przetarg PKP PLK dotyczy aż trzech przetargów poprawy parametrów linii kolejowych nr 31, na odcinku granica województwa – Czeremcha – Hajnówka, nr 32, na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski (Lewki) oraz nr 52, na odcinku Lewki – Hajnówka. Wszystkie linie są niezelektryfikowane i jednotorowe, z wyjątkiem linii kolejowej nr 52, która jest dwutorowa. Z racji obecności w przetargu aż trzech projektów, zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca ma wiec możliwość złożenia ofert na dowolne części zamówienia.

Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji i pozwoleń, a następnie na jej podstawie wykonanie wszystkich wymaganych robót. W ostatnim etapie zamawiający będzie wymagał wykonania kompleksowej dokumentacji powykonawczej i przeprowadzenia oceny zgodności każdego podsystemu strukturalnego objętego zakresem zamówienia. Zakres robót obejmie nawierzchnię kolejową, podtorze, obiekty inżynieryjne, przejazdy kolejowe, a także obiekty obsługi podróżnych i prowadzenia ruchu kolejowego oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Na razie PKP Polskie Linie Kolejowe dokonały rozstrzygnięcia dla prac na linii kolejowej nr 52 Lewki – Hajnówka. Na realizację tego fragmentu spłynęło sześć ofert. Najtańsza oferta pochodziła od konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Rajbud i Torkol – 89,4 mln zł brutto i 22 miesiące realizacji. Jednak to ofertę Torpolu wybrał zamawiający. Jej wysokość to 94,89 mln zł brutto. Wykonawca zadeklarował prace w czasie 16 miesięcy od daty podpisania umowy. W przypadku braku odwołań ze strony pozostałych uczestników postępowania przetargowego, zostanie zawarta umowa z PKP PLK.


Mat. PKP PLK

Prace na linii kolejowej nr 52, na odcinku Lewki – Hajnówka, obejmą przebudowę stacji i przystanków kolejowych – Lewki, Morze, Stare Berezowo, Chytra, Hajnówka. Zaplanowana jest także budowa nowego przystanku Mikłasze, który ułatwi mieszkańcom regionu dostęp do kolei. Na wszystkich nowych obiektach zapewniona będzie dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W ramach prac PLK wyremontują także tory i przejazdy kolejowo-drogowe oraz wybudują nowe mosty i przepusty. Zaplanowane prace na tym odcinku mają na celu przywrócenie ruchu pociągów na tej trasie i pozwolą na dobrą podróż w czasie ok. 24 min.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony