Partnerzy serwisu:

Torpol z kontraktem na modernizację torów z Ostrowów do Otłoczyna

Martyn Janduła 14.06.2017 1,6k

Torpol z kontraktem na modernizację torów z Ostrowów do Otłoczyna
OtłoczynFot. Clerkus (Jan Chmielewski), CC BY-SA 3.0
Ciekawie zakończył się przetarg na zaprojektowanie i wykonanie modernizacji linii 18 na odcinku Ostrowy – Otłoczyn. W sumie postępowaniem zainteresowanych było siedem podmiotów, które złożyły oferty mieszczące się w przedziale od 79,9 mln zł brutto do 101,6 mln zł brutto. Jednak zamawiający odrzucił aż pięć z nich. Teraz już wiadomo, że inwestycję wykona Torpol.
Firma Torpol podpisała już umowę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku Ostrowy – Otłoczyn. Całość przedmiotu zamówienia dotyczącego prac na linii kolejowej nr 18 obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, projektu budowlanego oraz uzyskania dla niego wszelkich niezbędnych pozwoleń. Następnie wyłoniona w przetargu firma przeprowadzi prace budowlane. Prace objęłyby odcinek od km 13,658 do km 95,633. Zakończone prace pozwolą uzyskać prędkość na niektórych odcinkach do 160 km/h. Szczegółowo o zakresie robót pisaliśmy tutaj.

Jak podaje Torpol, roboty budowlane zostaną wykonane zgodnie z projektem, który ma opracować Spółka, harmonogramem oraz według standardów technicznych, materiałowych i wykonania wskazanych przez zamawiającego. Zadanie to jest częścią większego projektu inwestycyjnego pn. "Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny".

Termin realizacji przedmiotu umowy został określony na 31 lipca 2018 r. Okres gwarancji jakości został ustalony na 72 miesiące od dnia odbioru końcowego. Portfel zamówień Torpolu zwiększy się tym samym o 73,3 mln zł netto (90,2 mln zł brutto), bo taka jest właśnie wartość podpisanej umowy.

Warto zwrócić uwagę, że to bardzo intensywny tydzień firmy. Oferta Torpolu została 9 czerwca zaakceptowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe w postępowaniu przetargowym na modernizację magistrali E20 i linii stycznych na wschód od Warszawy. Z kolei 13 czerwca Torpol złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na prace na linii 281 na odcinku z Grabowna Wielkiego do Cieszkowa. Jednak, podobnie jak wszystkie pozostałe oferty w tym przetargu, przekroczyła ona kosztorys. Co więcej, firma postanowiła podzielić się zyskami za 2016 rok z akcjonariuszami i wypłacić dywidendę.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony