Partnerzy serwisu:

Torpol z kolejnym kontraktem kolejowym w Norwegii

inf. prasowa 11.07.2016 259

Torpol z kolejnym kontraktem kolejowym w Norwegii
Fot. Alasdair McLellan, CC BY-SA 3.0,
Torpol Norge AS, spółka zależna Torpolu, podpisała kontrakt ramowy z Jernbaneverket (Norweskie Koleje Państwowe). Na podstawie zawartej umowy, spółka wybuduje na terenie północnej Norwegii urządzenia zabezpieczające tereny i linie kolejowe.
Prace będą odbywały się na terenie Nordlandsbanen i Ofotbanen, od miejscowości Steinkjer w kierunku północnym do Bjørnfjell. Umowa została zawarta na okres jednego roku z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata, a jej wartość szacowana jest na 40 mln koron norweskich, czyli ok. 18,75 mln zł.

- Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne panujące w tamtejszym regionie, zabezpieczenia linii kolejowych mają niezwykle ważne znaczenie dla utrzymania prawidłowego ruchu pociągów - powiedział Piotr Sarnowski, prezes Torpol Norge. - Jest to już drugi kontrakt kolejowy, który udało nam się pozyskać w Norwegii. Podobnie jak pierwszy, dotyczący przebudowy układu torowego stacji Hamar, potwierdza on zwiększenie naszych kompetencji na tamtejszym rynku budownictwa szynowego – dodaje.

- Pozyskanie kolejnego kontraktu kolejowego w Skandynawii jest ważnym elementem strategii rozwoju działalności Grupy Torpol. Liczymy, że nasza norweska spółka pozyska do końca roku kolejne kontrakty o wartości kilkudziesięciu milionów koron – komentuje Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Torpol Norge, siostrzana spółka Torpol SA, która realizuje inwestycje tramwajowe w Norwegii, zdobyła pierwszy kontrakt dotyczący przebudowy infrastruktury kolejowej w czerwcu. Pisaliśmy o tym tutaj.

O luce inwestycyjnej na kolei i sposobach na jej zmniejszenie, kolejowej specustawie i kryteriach przetargów oraz o planach Torpolu mówi w rozmowie z miesięcznikiem „Rynek Kolejowy” prezes Torpolu Grzegorz Grabowski. Zapraszamy do Empików!

Wyświetl większą mapę
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony