Partnerzy serwisu:

Torpol naprawi linię kolejową nr 18 między Kutnem a Toruniem za ponad 50 mln zł

Michał Szymajda 22.06.2016 800

Torpol naprawi linię kolejową nr 18 między Kutnem a Toruniem za ponad 50 mln zł
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Oferta Torpol S.A. na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny okazała się najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK S.A. Koszt prac ma wynieść 51 mln zł netto (ok. 62,7 mln zł brutto). Termin realizacji prac ustalono na 30 listopada 2017 r.
Prace remontowo-budowlane będą prowadzone na odcinku Włocławek Brzezie – Nieszawa Waganiec, stacji Nieszawa Waganiec oraz na odcinku Nieszawa Waganiec – Aleksandrów Kujawski. Zakres robót przewiduje przede wszystkim regulację torów, kompleksową wymianę nawierzchni i podkładów, przebudowę peronów, remont obiektów inżynieryjnych oraz wykonanie elementów elektroenergetyki nietrakcyjnej i wymianę części sieci trakcyjnej.

– Bardzo cieszy nas fakt pozyskania kolejnego zamówienia w zakresie rewitalizacji linii kolejowych. Oczekujemy na zakończenie postępowania przetargowego i szybkie podpisanie umowy z Zamawiającym. Wartość naszego portfela zleceń wynosi obecnie ok. 0,6 mld zł netto. Czekamy na kolejne pozytywne dla nas rozstrzygnięcia – powiedział Grzegorz Grabowski, prezes Torpolu.

Torpol uczestniczy obecnie w ponad 30 otwartych postępowaniach przetargowych na roboty kolejowe w Polsce o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej nawet 15 mld zł. W ramach tych i kolejnych postępowań chce pozyskać do realizacji zadania za co najmniej 3,5-4 mld zł na lata 2017-2019. Spółka bierze udział praktycznie we wszystkich przetargach na inwestycje infrastrukturalne w ramach Krajowego Programu Kolejowego, w różnych konfiguracjach – samodzielnie i w konsorcjach. 

Więcej o wygranym przetargu przeczytasz TUTAJ. Warto zwrócić uwagę na pierwszy kolejowy kontrakt w Norwegii, jaki uzyskał tamtejszy oddział spółki. Piszemy o nim TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony