Partnerzy serwisu:

Torpol dokończy prace po Astaldi na E59? Będzie drogo

Jakub Madrjas 28.03.2019 6,4k

Torpol dokończy prace po Astaldi na E59? Będzie drogo
fot. PKP PLK
Torpol złożył najtańszą ofert na dokończenie prac na odcinku linii E59 Rawicz – Leszno. Cena oferty wynosi ok. 462 mln zł netto, podczas gdy pierwotny kontrakt opiewał na 355 mln zł.
Torpol poinformował w komunikacie giełdowym, że w prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia przez PKP PLK postępowaniu na prace na odcinku granica województwa dolnośląskiego – Leszno złożył ofertę z najniższą ceną. To jedyne kryterium udzielenia zamówienia. Cena oferty złożonej przez Torpol wynosi ok. 568 mln zł brutto (tj. ok. 462 mln zł netto). Termin realizacji inwestycji został określony na połowę grudnia 2020 r. 

Umowa obejmie dokończenie całości pozostałych prac na odcinku, z którego zeszło Astaldi. – Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. Oferta mieści się w budżecie PKP Polskich Linii Kolejowych – poinformował "Rynek Kolejowy" Radosław Śledziński z PKP PLK. Spółka planuje podpisać umowę z wykonawcą dopiero w maju. 

Jeżeli inwestor zaakceptuje ofertę Torpolu, będzie to oznaczać drastyczny wzrost kosztów inwestycji. Pierwotna umowa z Astaldi opiewała na 355 mln zł netto, a w chwili zerwania kontraktu PLK oceniała pozostałe do wykonania prace na ok. 300 mln złotych. Do tego obecnie roboty warte ok. 45 mln złotych wykonuje (z dużymi problemami) spółka ZRK DOM z grupy PLK. Astaldi tłumaczyło zerwanie umowy gwałtownym, niemożliwym do przewidzenia wzrostem cen.

Grupa Torpol osiągnęła w 2018 roku rekordowe wyniki sprzedaży i jest blisko zdobycia kolejnych dużych kontraktów dla PKP PLK, między innymi w dostępie kolei do portów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony