Partnerzy serwisu:

Torpol blisko rewitalizacji odcinka „węglówki”

Martyn Janduła 26.10.2016 232

Torpol blisko rewitalizacji odcinka „węglówki”
Stacja kolejowa MiedźnoFot. MateuszFD, CC BY-SA 3.0
PKP PLK dokonały otwarcia ofert na rewitalizację odcinka „węglówki” w ciągu linii nr 131. Oferty złożyło 17 oferentów, jednak to Torpol zaproponował najniższą cenę za wykonanie rewitalizacji toru nr 2 linii kolejowej nr 131 na szlaku Kłobuck – Miedźno.
Oferta Torpol okazała się najniższą spośród 17 złożonych ofert w przetargu ogłoszonym przez PKP PLK na rewitalizację toru nr 2 linii kolejowej nr 131 na szlaku Kłobuck – Miedźno w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 131 na odcinku Bytom – Zduńska Wola Karsznice. Wartość złożonej oferty wynosi prawie 24,5 mln zł łącznie z podatkiem VAT. Przetarg został ogłoszony 15 września, a dzisiaj (26 października) w PKP PLK otwarto koperty.

Linia nr 131 czyli tzw. Magistrala Węglowa jest kluczową linią dla transportu węgla z Górnego Śląska do portu Gdynia i północnej Polski. Ruch pasażerski na tej linii zawieszono w 2009 r. i województwo śląskie obecnie nie ma planu przywrócenia pociągów pasażerskich na tym odcinku.

Ogłoszony przetarg obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz prace budowlane. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę nawierzchni kolejowej w torze nr 2 na szlaku Kłobuck – Miedźno, przebudowę nawierzchni na 4 przejazdach, rewitalizację 7 obiektów inżynieryjnych, elektryczną centralizację 9 zwrotnic na stacji Kłobuck oraz 7 na stacji Miedźno, zabudowę urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów w stacji Miedźno oraz przebudowę urządzeń srk związaną z wymianą nawierzchni.

Torpol poprawi także system odwodnienia, dokona wycinki drzew i krzewów. Po rewitalizacji linii maksymalna prędkość na wyremontowanym torze wynieść ma 120 km/h.

Oferent informuje, że spółka oczekuje obecnie na dokonanie wyboru jej oferty jako najkorzystniejszej. Cena stanowi aż zakres 90% całej oceny przetargowej. Za 10% odpowiada z kolei okres udzielonej przez oferenta gwarancji na inwestycję.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony