Partnerzy serwisu:

Tornado w Czechach. Udrożniono szlak kolejowy dla pociągów międzynarodowych i ekspresów

Michał Szymajda 02.07.2021 1,6k

Tornado w Czechach. Udrożniono szlak kolejowy dla pociągów międzynarodowych i ekspresów
Fot. Správa železnic
Kończą się problemy na międzynarodowym korytarzu kolejowym z Czech do Austrii, spowodowane przejściem potężnego tornada w ubiegłym tygodniu. Problemy dotyczyły także międzynarodowych pociągów z Polski.
O przejściu tornada, a nawet dwóch, informowaliśmy na „Rynku Kolejowym” w ubiegłym tygodniu. Trąba powietrzna siała spustoszenie nie tylko w miejscowościach, ale też na linii kolejowej w pobliżu Brzecławia. Straty oszacowano łącznie na 320 milionów koron (około 56 milionów złotych), z czego większość dotyczy sieci trakcyjnej, torów i budynku dworca w Hruszkach, który został zniszczony do tego stopnia, że musi zostać rozebrany.

1 lipca wieczorem służby naprawcze, które mogły korzystać ze specjalnego pociągu socjalnego, ogłosiły fakt udrożnienia dwóch torów do ruchu. Przez kilka następnych dni korzystać będą z nich pociągi najwyższych kategorii (m.in. EC z i do Polski) w drodze do Austrii i z Austrii, pozostałe zaś pociągi będą kursowały objazdem lub zastępowane będą autobusami komunikacji zastępczej (głównie regionalne). Przyczyną tego stanu rzeczy jest brak sieci trakcyjnej i konieczność przeciągania składów lokomotywami dieslowskimi. Dzięki temu opóźnienia pociągów PKP Intercity wracających z Moraw lub Wiednia istotnie spadły.

Montaż zerwanej sieci trakcyjnej i doprowadzenie linii kolejowej do stanu sprzed przejścia trąb powietrznych planowane jest na przyszły tydzień.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony